Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.02.2017, 17:47   #1
macias1989


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 40
Motocykl: RD03
macias1989 jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 11 min 15 s
Domyślnie Pamir lipiec/sierpień 2017

Cześć!
Planuję w tym roku wyprawę w Pamir, dokładniej przejazd przez Białoruś/Ukrainę, Rosję, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Kazachstan i do domu przez Rosję i Litwę/Białoruś/Ukrainę. W tamtym roku próbowałem sam wyjechać do Mongolii. Niestety samotność mi nie sprzyja i w Astrachaniu zawróciłem do domu.

Co do terminu: najchętniej wyjazd na początku lipca, czas trwania jakieś 4-5 tygodni. Generalnie to lipiec i sierpień mam wolny, więc mogę się dostosować.
Konkretnej trasy nie mam zaplanowanej i jestem otwarty na wszystkie propozycję. Najchętniej Rosję i Kazachstan przejechałbym jak najszybciej, a bardziej skupił się na Uzbekistanie, Tadżykistanie i Kirgistanie.
Budżet mam mocno asekuracyjny: 100zł/dzień wyjazdu + paliwo (ok. 2-3tyś. zł) + wizy (Rosyjska - prawdopodobnie biznesowa, ewentualnie Białoruś, Uzbekistan i Tadżykistan). Preferuję raczej noclegi w namiocie, hotel od czasu do czasu, jedzenie ze sklepu i unikanie mandatów najbardziej jak się da Wiem, że budżet jest na wyrost. Podczas wyjazdu do Astrachania (8dni) wydałem 800zł z paliwem i 3 noclegami w hotelach (jeden kosztował 120/noc), więc prawdopodobnie będzie taniej niż planuję
Motocykl to Transalp Xl650v,jeżdżę raczej spokojnie (przelotowa 90-110). Chciałbym pojeździć trochę po szutrach w Kirgistanie i Tadżykistanie (szczególnie Chorog-Ishkhasim-Murgab).

Co do formalności wizowych to przechodziłem wszystko w tamtym roku, więc szlaki mam przetarte i pomogę w ogarnianiu. Jakieś drobne ustarki przy motocyklu też potrafię naprawić. Zamierzam też pouczyć się Rosyjskiego do wyjazdu, co by trochę ogarniać

Jeśli jesteś zainteresowany to proszę o kontakt. W ciągu najbliższego miesiąca wypadałoby zacząć załatwiać wizy. Gdyby ktoś był chętny rozszerzeniem wyjazdu na jakieś dodatkowe ościenne kraje to jestem skłonny do tego
Pozdrawiam!
macias1989 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem