Wątek: Q7 Audi?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02.02.2020, 00:30   #5
Jaki
 
Jaki's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: okolice Bielska-Białej
Posty: 1,286
Motocykl: CRF1000, BMW G650 X, GG txt280
Galeria: Zdjęcia
Jaki jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 5 godz 36 min 15 s
Domyślnie

Mam A6 allroad z 2007r z 3 litrowym dieslem, który ma najechane 400 tyś km z czego moje jakieś 80 tyś km.
Z silnikiem nie mam żadnych problemów, tak samo ze skrzynią czy też napędami.
Silnik bardzo dynamiczny i byle kto Ci nie podskoczy na światłach, a spalanie przy normalnej jeździe to około 8,5-9,8 l, ja nie bawię się w jakieś oszczędne jeżdżenie ale też nie muszę być pierwszy ze świateł (za każdym razem).
Co do rzekomej awaryjności rozrządu to awaryjne mogą być napinacze hydrauliczne i faktycznie może to sporo kosztować bo wiąże się to ze zdjęciem silnika albo skrzyni. U mnie przy 400 tyś km jest na razie spokój i niech tak zostanie.
Co do wspomnianych klap kolektorów to faktycznie mogą się wyrabiać gniazda i cięgna ale przy takich przebiegach to nic dziwnego i naprawa nie jest w cale taka droga.
Jest jeszcze pneumatyczne zawieszenie, które daje fantastyczny komfort i frajdę, ale może też generować problemy i koszty. U mnie mam wymienione wszystkie poduszki i tak wymiana-regeneracja przedniej to 1800zł z wymianą, a tylnej to około 800zł, wymiany robione były po awarii każdej osobno, w zasadzie to dwie tylne wymienił poprzedni właściciel, a ja wymieniłem dwie przednie i jedną tylną bo jako zamiennik była wadliwie poskładana i rozszczelniła się na oringu.

Jak się kupuje auto premium to trzeba się liczyć z kosztami premium, a banan na gębie bezcenny i znika jak idziesz się rozliczyć u mechanika ale po wszystkim znowu wraca .

Ja jestem zadowolony z A6 i chętnie pobawiłbym się Q7, a co, życie jest jedno i trzeba próbować realizować swoje marzenia za wszelką cenę.

Zadowolony ze swojego Audi z trzy litrowym dieslem Jacek.

Ostatnio edytowane przez Jaki : 02.02.2020 o 00:38
Jaki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem