Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.01.2019, 22:48   #128
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Jak wyrwałem klucz dynamometryczny za 1/4 ceny...

Jakiś czas temu zamówiłem ten elektroniczny https://www.aliexpress.com/item/Chea...947592973.html.
Wybrałem go bo w tytule i w opisie wszędzie miał bardzo fajny zakres 6-350 Nm. Dziwnie duży, ale kto naiwnemu zabroni. Kosztował mnie wtedy 206 PLN. Po miesiącu odebrałem na poczcie i oczywiście zonk bo zarówno etykieta nadrukowana na obudowie jak i instrukcja mówi, że zakres to 40-200 Nm. Początkowo się wkurzyłem bo już raz próbowałem coś reklamować z Chin...
Tym razem jednak skorzystałem z funkcji sporu na AliExpress. Sprzedawca od razu zaczął wypisywać, że przecież wszystko jest ok i to tylko alarm jest w tym zakresie, potem, że zły wariant zamówiłem. Ja grzecznie, że towar niezgodny z opisem. W sporze napisałem, że oczekuję refundacji 150 PLN. Po dwóch dniach spór uznano, a po dwóch kolejnych kasę mam na rachunku.
Całkowity koszt klucza to 56 PLN. Wszystko działa i mierzy też w zakresie od kilku Nm tylko pewnie poza 2% dokładnością, którą deklaruje producent.

Link do trefnego ogłoszenia załączam powyżej - zmienili już opis i są podane inne zakresy (choć dalej inne niż w instrukcji). W tytule aukcji dalej jest 6-350 Nm...
Generalnie zaskoczyło mnie pozytywnie AliExpress.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem