Wątek: Iran 2019
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.11.2023, 23:03   #155
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 7 godz 41 min 48 s
Domyślnie

Jedziemy w kierunku klasztoru Cminda Sameba, przed ostatnim podjazdem Krzysztof staje i mówi, że są małe szanse, że podjedzie bo jak był ostatnio to były straszne kamienie a w dwójkę może być problem. Jak się okazuje wszystko już jest wyasfaltowane, no niestety i tu dotarła cywilizacja.










Wracamy do hotelu. Wieczorkiem ostatnie wyjście "na miasto", rano pakujemy motorki i ja z większością ekipy wieczorem udaje się na lotnisko a Krzysztof z Żoną zostają jeszcze bodajże dwa dni w Tbilisi.


I tu mogłaby się ta opowieść zakończy ale..... po powrocie do domu przez kilka dni odkopywałem się z zaległości w robocie i przypomniałem sobie, że w końcu trzeba by odzyskać kase za Carnet. Jakież było moje zdziwienie kiedy odkryłem, ze go nie mam. Na 100% miałem go z wszystkimi dokumentami dzień przed wylotem do domu, wiem bo w tej samej teczce miałem CDP Krzysztofa i przed naszym pożegnaniem oddałem mu jego Carnet.

No cóż kilka dni poszukiwań, tel do hotelu, na lotnisko bez skutku. Kilkanaście tyś zł piechotą nie chodzi (teraz tak to pisze ale uwierzcie że byłem wqrwiony). Telefon do PZM Pani twierdzi, że nigdy takiej sytuacji nie miała i bez CDP kasy nie odzyskam bo niby na jakiej podstawie. Poszły jakieś maile do Francji do AIT/FIA i czekamy. Jest odp ze musze jakoś udowodnić ze moto wróciło z racji tego ze Krzysztof jest notariuszem "wysmarował" pisemko (sorki trochę już czasu minęło wiec szczegóły mi umknęły). Do tego Pani PZM poprosiła o fote moto tak aby było widac ulicę (jej nazwę na tabliczce) tak aby pokrywała się z google street view a na dodatek ma być widać gazete z aktualna datą z dnia wykonywania zdj.

Zadziałało, kasa po kilku dniach była na koncie także pilnujcie swoich Carnetów!



Uff udało się dojechać do końca.
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem