Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.03.2011, 15:35   #10
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jochen Zobacz post
Znakomity sprzęt, praktycznie pod każdym względem, jeśli robienie zdjęć traktujesz poważnie, to nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz (....) Napaliłeś się na właściwy sprzęt, powodzenia!
No nie przesadzaj. Przede wszystkim jednak najpierw przydałoby się dowiedzieć jaki rodzaj zdjęć ma w przyszłości robić tym aparatem Tymon. Mając taką wiedzę można cokolwiek nazywać doskonałym lub mniej, ale pod kątem przeznaczenia. To tak jak z Afri. Można powiedzieć że jest doskonała? Można, ale zarazem i nie można. Na pewno nie odniesie się to do każdego motocyklisty i charakteru jeżdżenia.
Więc... Może jednak compakt będzie lepszy, może pełna klatka, może jakiś reporterski... Ja tego nie wiem.

Cytat:
Napisał TyMoN Zobacz post
Jestem zwolennikiem Nikona, jakos bardziej mi podchodzi.
Ja natomiast wolę Canony, ale..., nie w tym rzecz. Aparat, czy to będzie Twój upatrzony, D7000, czy dowolny canon, czy też sony lub inne lustro, sam zdjęcia nie zrobi. Zdjęcie robi człowiek. I to od jego wiedzy, świadomości, dobrego smaku i pomysłu zależy dobrze zrobione zdjęcie. Na drugim miejscu w szyku postawiłbym obiektyw a nie aparat. Bo nawet najlepszym aparatem z beznadziejnym obiektywem wirtuozerii nie osiągniesz. Od zawsze wiadomo że mając jakiś określony budżet to lepiej, dla jakości zdjęć, kupić gorsze body i lepsze szkło, niż odwrotnie.
Ja np. jak zobaczyłem co potrafi obiektyw canona 85/1.2 wiedziałem że wchodzę w ten system. I choć mam nieco więcej szkieł, ten jest dla mnie ideałem (oczywiście to swego rodzaju zastosowań). Gdyby nikon miał porównywalne szkło, może wszedłbym w system nikona. Z perspektywy czasu nie żałuję.

Tymon a nad jakimkolwiek obiektywem zastanawiałeś się już do tego wymarzonego D7000?
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline