Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.06.2017, 11:00   #8
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Obawiam się, że wiele informacji w/w jest już zdezaktualizowanych.
Rynek ubezpieczeń trochę się zmienił i tak jak 2-3 lata temu WIĘKSZOŚĆ firm podejmowałą się wziąć sprawy i kasować tylko procentowo za wygraną, tak teraz jak dzwoniłem to nie udało mi się ŻADNEJ znaleźć w top 10 google wyników.
Dzisiaj wolą wziąć 1500 - 2500 z góry i 'zrobią najlepiej jak potrafią' = czyli akcja nieopłacalna.
Taki zupełnie w tym zielony nie jestem bo niecałę 3 lata temu uszkodzili mi Volvo w kolizji, wypłacono mi 4000 PLN, a rzeczoznawca PZMOT wycenił szkode na 14000.
Sprawa ciągnie się do dzisiaj, a w zasadzie ciągnęła, bo sprzedałem jakiejś firmie tę sprawę za 2300 PLN do ręki.
O RZU proszę mi nie mówcie, to jest tak nieudolna organizacja, że nóż się w kieszeni otwiera. Po wielu pismach RZU do Uniqi (która wyceniła 4k vs 14k) RZU napisało, że Uniqa 'trzyma swoje stanowisko' i oni nie mogą nic zrobić. To ja się pytam - po jasny .uj oni istnieją?
RZU samo wskazało 'nierealne' i 'nie do osiągnięcia' stawki za roboczogodziny na rynku, nieosiągalne ceny opon (nawet na allegro nie można było znaleźć kilkuletnich opon w cenie, która była w kosztorysie za nowe! Pomijam oczywiśie % potrąony za to że te opony nowe nie były). RZU wskazywało masę POWAŻNYCH kantów (tzn ja im wcześniej je wskazałem). Popisali, popisali i na tym się skończyło, stwierdzili, że skoro oni trzymają przy swoim (a dlaczego nie mieli by tak robić?) to ja mogę sobie założyć im sprawę w sądzie.

Wracając do Afry - było tak jak pisaliście - szkoda całkowita, 7500 wartość motocykla (2000 rocznik). Po dłuższej rozmowie za akcesoria na motocyklu wartość podciągnięta do 9500, co i tak jest mało, ale na razie muszę czekać na kosztorys by się w ogołe móc odwołać.

I jedna sprawa - kojarzy ktoś DOBREGO rzeczoznawę motocyklowego (najlepiej poomorskie lub okolice), którego papiery mają sensowne znaczenie przy poźniejszych ew. sporach? Afrę muszę zacząć robić, by w końcu ruszyć na Bałkany bo urlop leci - i nie chciałbym by było to poźniej niż góra dwa tygodnie. Zanim będę grzebać to przydałaby mi się wycena niezależnego, DOBREGO, rzeczoznawcy.
Szlag mnie trafia na tę ciąglą walkę z ^&#@% systemem
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem