Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.03.2016, 12:44   #8
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,280
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 17 godz 20 min 22 s
Domyślnie

Czyli, nie wiesz do czego się bierzesz.

Model jest dość wredny w skanowaniu i późniejszym wydruku, ze względu dużą ilość wolnych przestrzeni.

Za skanowanie (oraz oczyszczanie skanu, tak , żeby był zdatny do druku) myślę, że 800-1000 pln będzie niezłą ceną - chyba, że masz jakieś znajomości i taniej ktoś po godzinach Ci to zrobi.

Wydruk - tutaj poza posiadaniem pliku zderzamy się z kilkoma problemami.
Primo - gabaryt.
Załóżmy , że drukujemy w najtańszej technologii FDM - nie zrobi Ci tego nikt na taniej drukarce - musisz lecieć na 2 głowicach, żeby kłaść materiał podporowy i bardzo duża komora robocza jest potrzeba - z ciekawości w domu zmierzę kratkę (tzn max wymiar), ale chyba 25 cm przekracza - jeśli tak to(stan mojej wiedzy na wiosnę zeszłego roku) są tylko 2 firmy w PL, które dysponują większa komorą roboczą (będzie bolało po kieszeni).
Secundo wytrzymałość - ze względu na gabaryt masz mocno ograniczone możliwości manewrowania układem warstw (pamiętaj że wydruk na ścinanie w poprzek warstw max ok 60% wytrzymałości tego samego elementu po obróbce na wtryskarce).

Jak temat cię nurtuje mogę jeszcze parę słów o druku napisać.

PS. Jakby to było takie proste jak Tobie się wydaje to już dawno produkowałbym kratki i kasował po 500 pln za sztukę (obstawiam, że na zachodzie UE miałbym zbyt).

PPS. Chyba najważniejszego nie napisałem, ale wg mojej wiedzy i praktyki całość imprezy skan plus druk to potrzebujesz położyć ok 1500-2000 pln na stole (oczywiście netto).
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem