Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.11.2010, 21:43   #1
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 32 min 29 s
Domyślnie Kalendarz 2011, gotowy projekt i namiary...

Po pierwsze dziękuję wszystkim tym co nadesłali foty. Nie będę jak ksiądz na kazaniu tym co przyszli marudził, że ludzie nie chodzą do kościoła. Liczyłem jednak na większy odzew.
Robiąc ten kalendarz złamałem kilka zasad, które mi przyświecały przy robieniu ich w poprzednich edycjach.
Przypomnijmy:

- jedna wyprawa jedna fota
- nie wsadzam dwóch zdjęć tego samego autora
- nie daję swoich zdjęć
- nie daję zdjęć na których jestem
- wszystkie modele Afryk powinny być reprezentowane
- lepsze są zdjęcia motocykli w ruchu od tych stojących

Nadesłano wiele fotek, wybrałem niekoniecznie te najlepsze. Starałem się jednak, by jedna jakoś korespondowała z drugą. Niektóre z nadesłanych były interesujące jako fotografie reporterskie, ale nie nadawały się do kalendarza. Czasem eliminowała je niska jakość aparatu. Prosiłem wiele osób o powiększenia i wybrałem te a nie inne. Oczywiście jest to mój subiektywny wybór i macie prawo się z nim nie zgadzać. Najbardziej dacie temu wyraz nie kupując tego kalendarza. Jeśli mimo dokonanego przeze mnie wyboru uznacie kalendarz za nasz "forumowy" będzie mi bardzo miło.

Oczywiście powtarzają się niektórzy autorzy zdjęć, ale to niekoniecznie świadczy o tym, że kogoś faworyzuję. Po prostu niektórzy robią lepsze zdjęcia a inni gorsze. To nie aparat robi dobre zdjęcia, czyni to osoba za nim...

No więc starałem się, a wyszło jak wyszło. Nie oczekuję w tym wątku ani pochwał ani nadmiernej krytyki. Źle znoszę jedno i drugie.

Starałem się zawsze zrobić okładkę symboliczną. Pamiętacie, dwa lata temu były wszystkie nicki lakierem UV, w zeszłym roku kolaż z tysięcy zdjęć tworzących nasze logo... Uznałem, że w tym roku najbardziej zjednoczyło nas to smutne wydarzenie i ono zasługuje, by w symboliczny sposób trafić na okładkę.




Warunki na jakich będzie kalendarz można nabyć są tu:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7898





























__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.

Ostatnio edytowane przez sambor1965 : 18.11.2010 o 09:16
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem