Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.09.2018, 15:59   #360
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 5 godz 22 min 52 s
Domyślnie

Odkopię temat bo mam ochotę ponarzekać na nowe sprzęty

Kupiłem przed wakacjami xiaomi yi 4k+. Kamera filmy kręci fajne, pełno do tego akcesoriów. Wydawałoby się że nic więcej do szczęścia nie trzeba. A jednak, trafiła do szuflady a ja wróciłem do GoPro Hero którą kupiłem 3 czy 4 lata temu w biedronce. Dziś można ją kupić za 390 zł.

https://www.ceneo.pl/32912740#tab=click



to co dyskwalifikuje wypasione xiaomi to 2 banalne rzeczy:

- przycisk do włączania nagrywania tak zagłębiony że ciężko w rękawicy go wciskać (gdyby było przynajmniej słychać start nagrywania to dałoby się z tym żyć)
- zbyt cichy "beep" którego nie słychać w kasku przy uruchomionym motocyklu przez co nie wiadomo czy kamera się uruchomiła a bez sensu ściągać kask przy każdym włączaniu i wyłączaniu

Zakupiłem więc pilot do kamery i tu kolejny durny fail bo naciskając go nie widać czy kamera zaczyna czy kończy nagrywać, absurd. Do tego bateria kończy się bez ostrzeżenia i dość szybko.

Ciekawi mnie jak jest z aktualnym modelem GoPro, przycisk też widziałem że zrobili schowany w zagłębieniu. A jak jest z "beep'em" ?

Podsumowując, do nagrywania na motocyklu a szczególnie w offie najważniejsza jest prostota i funkcjonalność. Okazuje się że drogie zabawki wymyślone rzekomo do takich zastosowań przez drobną niedoróbkę stają się bezużyteczne.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest online   Odpowiedź z Cytowaniem