Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.05.2018, 09:49   #10
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,802
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 14 godz 43 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Na papierze wygląda cudownie, jednak jak się wgłębić w temat to wychodzi kilka wad:
1. Brak obrotomierza.
2. Licznik na baterię (Jak to działa? Pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem? Co się dzieje jak bateria się skończy - motocykl staje? A może przestaje zliczać kilometry?)
3. Pojemność zbiornika 13l. Wiem, wiem można wstawić dodatkowe 5,9l i zmniejszony airbox lub dokupić zbiorniki akcesoryjne 2x7l na stronę. Ale wiadomo - wtedy ze 145kg na sucho robi się ok 170kg na "mokro", czyli mniej więcej tyle, co yamaha XT 660 R, którą można mieć za 1/4 ceny (ale która bardziej niedomaga w terenie).
4. Brak solidnego subframe. Subframe stanowią dwa zbiorniki paliwa z tworzywa sztucznego. Aby je obciążyć bagażem ludzie wymieniają mocowania górne i dolne na akcesoryjne. Koszt nie jest duży, bo mieści się w 100 Euro, ale to ciągle metalowa śruba w plastikowym otworze. Pod nieco większy bagaż trzeba mieć stelaże boczne (takie jak pod kufry) o specjalnej konstrukcji, które wzmacniają całość.
Dodam, że jeśli miałbym kupić ćwiartkę, to byłby to drugi motocykl. A jeśli skończyłoby się na 701 to byłby to jeden motocykl do polatania wokół komina (jednodniowo na lekko i dwudniowo biwakowo), ale też na dalsze wyprawy.
I tu pytanie do posiadaczy - jak się 701 sprawuje? Jakie ma wady? Jakie zalety? Może to co wypisałem wyolbrzymiam i nie są to cechy upierdliwe?
Chemiku,
1. Brak obrotomierza nie jest żadną wadą.
2. Licznik na baterię działa i to wystarczy.
3. Porównanie 701 do XT660 nie ma uzasadnienia. Tych motocykli nie da się ze sobą zestawić. To jak SR71 i Spitfire.
4. Problem bagażu rozwiązywalny jest poprzez zabranie go mniej.
5. Na dalsze wyprawy to osobiście bym tego nie zabrał. Technologia Rally mówi o tym że to z dużą dozą prawdopodobieństwa się spierdoli co potwierdzają przykłady KTM690 klękających na zadupiach z różnych powodów. Nie chcę wywołać gównoburzy ale taka jest prawda - nie są to motocykle niezawodne. Znam gościa co przejechał 690 ok 70 tysi i lista awarii była długa.
6. Do latania po krzakach i wyprawy 5-15K na lekko z powodzeniem zrealizujesz XT600 lub DR650. Oczywiście godząc się na kondoniasty zawias. Wyprawowo te 70 kuni w 701 są psu na budę.

Mając ten sam dylemat co Ty wybrałem DR650 i jestem więcej niż zadowolony. Miał najwięcej plusów dodatnich. 20 litrowy baniak pozwala zrobić 400 km, masa ok 165 kg, można zabrać bagaż bez sraczki że coś się urwie. Skakać z liściami nie można - bo coś się urwie .
701 zajebiście mi się podoba i chętnie bym kupił jako 5 moto ale nie jako jedyne.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem