Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.08.2010, 22:31   #2
PUFF
Very Old Member ;)
 
PUFF's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2004
Miasto: Kielce
Posty: 316
Motocykl: RD04
PUFF jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 25 min 9 s
Domyślnie

Jak juz pisalem (zreszta takich rzeczy chyba nie trzeba nikomu, kto Go znal, tlumaczyc), IZI byl GOSCIEM. Nie chce ostudzac niczyjego entuzjazmu i checi "dzialania" (tez kiedys takie mialem - zreszta w ten sposob powstalo cos z czego wywodzi sie to forum), ale boje sie ze niektore dzialania moga pojsc w niewlasciwa strone.

Moje obawy budzie przede wszystkim pieniadz. Kazda organizacja, klub, stowarzyszenie czy inna "zalegalizowana" instytucja powinna posiadac swoj budzet i zwiazane z tym sprawozdania, przelewy, wplaty, wyplaty i caly przeplyw gotowki.
Budzi to moje obawy. Do tej pory sprawy byly jasne (chodzi o forum). Potrzebujemy ok 1 kPLN/rok na cele operacyjne (administracja, serwer, gadzety i inne drobiazgi). Nie ma sprawy. Robimy sciepe narodowa i.... nie, nie kupujemy zadnych bomb (TEY), ale wystarczy to nam na przetrwanie (oplacenie serwera, aktualizacji itp).
Forum od zawsze bylo traktowane (przynajmniej przeze mnie) jako NON PROFIT i (mozecie sie z tym nie zgodzic) ale chcialbym zeby takim pozostalo.

"Odzew narodowy" w sprawie ostatniej "zbiorki" (nie wiem jak nazwac ostatnia akcje w sprawie IZIego, aby nikogo nie urazic) przerosl wszelkie oczekiwania. Zebrac ponad 20 kPLN w czasie tygodnia od osob, ktore FORMALNIE nie maja ze soba NIC wspolnego to jest naprawde duzy sukces. Swiadczy to tylko o szczytnosci celu na jaki pieniazki mialy byc przeznaczone.

Znowu odbiegam od tematu. Osobiscie boje sie organizacji, klubow, stowarzyszen powstajacych pod dachem forum. Glownie moje obawy budzi wizja rozpadu z powodu klotni, nazwijmy je "finansowych".
Moze jestem przewrazliwiony, moze po prostu kwota 20 kPLN i wiecej jest dla mnie za duza, aby podejmowac decyzje w stosunku co do niej, ale glowna obawa jest kierunek dzialania nowopowstalej organizacji.

Powyzszy temat zostawiam do przedyskutowania. Moze jestem przewrazliwiony, a moze......

Czekam na komeentarze
__________________
Pawel RD04 '92
PUFF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem