Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.11.2021, 12:26   #325
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,869
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 7 godz 20 min 45 s
Domyślnie

Po dwóch ładowaniach Mii i jednym ID.3 mogę już cos napisać o ładowarce.

Po pierwsze to działa i ładuje z mocą 7.6kW.

Po drugie jest smart co mnie akurat pasi, gdyż 'zna' taryfę mojego operatora i ma taki fajny ficzer (skrin poniżej), że może automatycznie ładować tylko wtedy gdy mam 5-godzinne okienko za 5,5 pensa za kWh. Ja tylko podpinam kabel a ładowarka sama ładuje od 20:30 do 1:30



Ma inne eko funkcje, z których (jak widać poniżej) nie korzystam (nie bijcie )



Niestety API VW i Seata nie jest zaimplementowane więc ładowarka nie zna np. bieżącego SOC samochodu. Tak więc można powiedzieć, że jest mniej smart jesli chodzi o integrację z EV. Jak widac poniżej ta integracja jest zaimplementowana dla BMW, Renault, Jaguara, Nissana i Tesli:



Mimo to ładowarka w opcji 'Inne' ma do wyboru zarówno Mii jak i ID.3 ale to tylko po to aby przeliczyć ile potrzeba czasu lub kW do naładowania ich baterii. Choć liczy też jaki będzie koszt przejechania 1 mili. I na przykład ładowanie w naszej taniej taryfie daje dla ID.3 koszt 1,49 pensa za milę, a w drogiej dziennej taryfie 3,81 pensa za milę.
Poniżej przypominam realne statystyki mojego poprzedniego Tiguana 2.0TDI. Jak widać koszt przejechania 1 mili ID.3 wychodzi ok. 10 razy taniej (i to przy niższych cenach ropy w 2019 czy 2020):



Troszkę upierdliwe jest fizyczne ładowanie, gdyż przed domem jest mała rabatka (wiem, wiem: trawa ozdobna do przyciecia ), potem mały chodnik i dopiero podjazd, a kabel ładowarki to tylko 5m (nie ma wersji z dłuższym kablem) więc trzeba cofać tyłem i zasadniczo tylko lewa strona podjazdu nadaje się do ładowania.



Chyba najważniejszy jest fakt, że niejako mamy 'CPN' u siebie i już nigdzie nie trzeba jeździć, aby samochód naładować (oczywiście poza jakąś dalszą jazdą).
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem