Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.06.2019, 09:26   #40
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

mówimy o nożycach do żywopłotu/krzewów prawda? tak, więc dajmy spokój grubszym badylom. tu jest potrzebna piłka, gałęziak.
tu też ostrza są pogrubiane ku końcowi min dlatego aby 'zamykać' gałązkę i ścinać ją i nie pozwalać na jej wysmyknięcie z noża w ostatnim momencie. myślę, że producent podając parametry cięcia dla DCM563PB miał na myśli świeże drewno. tak mniemam.

Dwalt DCM563PB, deklarowana grubość cięcia do 19mm, waga z baterią 4kg.

zapiernicza to dość nieźle. czas pracy na jednym ładowaniu około 45minut - deklarowany. wczoraj tylko moja ogrodniczka sobie trochę tym popyrkała a ja nadzorowałem coby miała wszystkie palce - wiadomo... różne pomysły fajne kobiety mają /celowo nie daję przecinka, żeby nie dostać w łeb od Pań Forómowiczek/.

tnie normalny żywopłot, tuje, krzewy /berberysy, cis, jałowiec/ bez jęknięcia. spróbowałem wczoraj obciąć suchy badyl około 1.5cm i poszło ale po kilku cyklach ostrza. co do wydajności pracy, szybkości działania, nie mam najmniejszych zastrzeżeń. jak dla mojej żony to myślę, że mogłoby to urządzenie być mniejsze - klinga 50cm to jednak jest kawałek ale bok żywopłotu robi jednym przejazdem...

trzy lata gwarancji.

z wad na dziś - szkoda, że nie jest to urządzenie bezszczotkowe. wbudowany hamulec bezpieczeństwa wyhamowuje silnik po puszczeniu spustu przeciwprądem co powoduje dośc mocne iskrzenie na komutatorze... pewnie ktoś to policzył ale IMO doprowadzi to do szybszego zużycia komutatora i szczotek. niemniej - safety first.

no i tyle ode mnie
m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 19.06.2019 o 09:31
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem