Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.01.2014, 22:31   #15
LRdoktor
 
LRdoktor's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Radom
Posty: 10
Motocykl: BMW GS R1150 Adv
LRdoktor jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 26 min 35 s
Domyślnie

Witam!
Planuję taką wyprawę od kilku już miesięcy. Im przygotowania bardziej zaawansowane tym fajniej i trudniej jakby.
Po 500 km/dzień według mnie to maks. Obawiam się, że więcej dupa nie wytrzyma. W zeszłym roku (traska około 6000km) dawaliśmy najpierw 600, potem 500 a w końcu
po 350 - 400km / dzień. Zmęczenie robi swoje. Ale dużo jeździliśmy po bezdrożach Albanii to i zmęczenie było duże - jednego dnia w 8h przejechaliśmy 10km, ale to dłuższa opowieść przy Piqu qflovem...
Trasa jak liczyłem to:
1 etap. Radom - Kazbegi 2400km. Tylko tam obywatele UE mogą przekroczyć granicę pomiędzy Rosją Gruzją. Czas lekko licząc 5 dni. Nie pogoni się ani na Ukrainie ani w Rosji.
2 etap. Kazbegi - Batumi. 1000-1800 km. Odległość stosunkowo mała, ale na zwiedzenie pobieżne (bardzo) miejsc ciekawych Gruzji należy dać sobie jakieś minimum 4 dni.
3 etap. Batumi - Istambuł. 1300km. 3 dni. A gorąc będzie i woda Morza Czarnego blisko.
Pokus wiele do odmoczenia nóg i innych skarbów. Może 4 dni... Istambuł też ciekawy.
4 etap. Istambuł - Radom. 2000km. 4-5 dni. Dożynki. Daleko i po Gruzji jakby nudno z dużą porcją zmęczenia.
Ogólnie około 7500km i z sumy bardzo pospiesznej - min ok 17-18 dni. Gonitwa non stop.
Z odwiedzin morza Kaspijskiego można z miejsca zrezygnować przy budżecie 17 dni.
To wszystko jak się nic nie zesra. A przygoda zawsze jakaś się trafi.
Termin kolegi ACUPS ok 4 tygodni wydaje mi się bardziej realnym.
Jeżeli ktoś chciałby pojechać w terminie od około 1 lipca w tamte rejony proszę o kontakt. Tylko ja niestety jadę dużym GS-em a tych motocykli jak również kierowników wspomnianych nie wszyscy na tym forum lubieją :-).
LRdoktor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem