Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.09.2019, 12:16   #62
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Faktycznie bagaże się znalazły ale do domu dotarły dopiero wczoraj bez strat.
Garść informacji bieżących co mogą sie przydać.
Paliwo za liter - ok 2,50 pln
Lokalny browar Arpa w sklepie - ok 3,50 pln (w knajpie nawet 3 razy drożej)
Żarcie, dość tanie. W dobrej knajpie w Biszkeku obiad na 3 osoby na bogato to ok 100 pln, na prowincji w Kafe o wiele taniej.
Nocleg w jurcie ze śniadaniem - ok 50-60 pln (zależnie od lokalizacji) ale to mniej więcej stała.
Hotel w Biszkeku - w zależności od standardu ale ok 200 pln/doba za standard dobry ze śniadaniem. Oczywiście można znacznie taniej.
Noclegi nad Issyk Kul na kwaterach - od 15 zł/osoba.
Karta do tela z internetami (zależne od zużycia) powiedzmy na 2 tygodnie - ok 15 pln
Policji sporo. Obstawiają nawet wiochy, szczególnie na ograniczeniach do 40 km/h. Mandaty wysokie. Lokalesi dają łapówy za wykroczenia w okolicach 500 SOM (ok 30 pln). 1000 SOM to już za coś poważnego.
Turystów drapią jak kot drapaka. Chłopcy zapłacili za brak dokumentów 10000 SOM (w mojej ocenie wynikało to z faktu braku znajomości lokalnego języka i dało się ogarnąć taniej). Za jazdę bez światełek - 3000 SOM (jak wyżej, normalnie trza dać 500 SOM). Lub nie dawać wcale a najlepiej nie dać się dupnąć. Mnie zatrzymali raz bezboleśnie ale korupcja na poziomie bardzo dużym.
Rozmawiałem z lokalesami różnymi i jak na jazdę po górach to zalecają wyjazdy max do połowy sierpnia. I to mi się spina bo część przełęczy już jest pod śniegiem. Obrazowo, wczoraj Kaldamo Pass.

Przedwczoraj Song Kul.

Song Kul 3 tygodnie temu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem