Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.02.2020, 09:30   #4
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Krakus - dzięki, chętnie bym skorzystał jak będzie wolna chwila.

Emek - co do Transalpów to... Mialem już 4 czy 5 trampkowe w ciągu 12 lat. W tym dwa z kompletem zawiasów z AT. Hondowskie V znam aż za dobrze - fajny motocykl ale dla mnie za ciężki na szutry i piachy. Nie czułem się na nim tak dobrze jak na xt600z 1vj. Dopiero na tenere stareńkiej nauczyłem się i przelamalem do jazdy w głębszym piachu. Dlatego masa zalana rzędu 160-170 to dla mnie max. Miałem przez sezon WR450F ale to dla mnie z kolei nie był właściwy sprzęt bo gęstość serwisów i kosztów obslugowych mi się nie podobała. Co było fajne to zawias i masa.

Generalnie niczego aktualnie nie szukam, nie kupuję, ale co szkodzi się dowiedzieć. Mam sentyment do starych japońskich enduro. XTZ660 zawsze mi się podobała, ale tak długo jak długo upierałem się nad czymś co pojedzie "w lekki teren i z pasażerem" tak odrzucałem singla. Teraz z pasażerką nigdzie poza asfalt się nie wybieram, i niczym innym niż V-Strom.

Oczywiście ja wiem ze są DRZ, DR350, XT350 i wiedzy o nich sporo zebralem. Ale zapytuje o Xtz czy w kwestii dynamiki silnikowo jest podobnie do dr650se? Bo np Freewind był dużo mocniejszy w każdej sytuacji od xt600z.

Ale jeśli jest to motocykl bardzo zbliżony do Trampka to trochę zniechęcajace. Mialem przekonanie że jest lżejsza. To już Freewind masą znacznie się różni od TA odczuwalnie.

Freewinda czy xtz można w logicznym stanie kupić za 5-6 tys. Opole to i po 3 kupowalo xtzty. To także ich specyficzna cechą na tle innych staroci, które czasem kosztują 2x tyle. Ja oczywiście nauczyłem się przez lata że jak coś dobre i zadbane to kosztuje ale są maszyny bardziej i mniej cenione nad Wisłą, co czasem nijak się ma do ocen tego samego w innych krajach czy regionach świata.

Pozdrawiam
Zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem