Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.04.2021, 21:13   #55
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mygosia Zobacz post
Jak wyłączymy pompkę, to ilość bakterii tlenowych spada -> spada sprawność oczyszczania tlenowego [zostają procesy beztlenowe, czyli jakby szambo]. Gdy się włączy znów napowietrzanie, to bakterie zaczynają się namnażać, ale aby wrócić do pełnej ilości i sprawności potrzebują czasu [w zależności od temperatury oraz długości braku tlenu]..
bakterie nitryfikacyjne to względne beztlenowce... nie przeszkadza im spadek tlenu ot tak.


Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Info Mygosi na temat samodzielnego zbudowania oczyszczalni trzcinowej wstawione w pierwszym poście.
Dodatkowo otagowałem wątek, żeby było łatwiej znaleźć.
Gdyby była jeszcze potrzeba przeniesienia, zmiany i tym podobne życzenia - proszę o informację - będziemy działać
trzcinowa to min 2m2 na osobę..... Ogólnie potrzebujesz projekt mieć zrobiony.

W starostwie zgłaszasz jako obiekt budowlany (zachowane min odległości od granic działki, studni i okien)
oraz zgłaszasz do Gminy jako instalacje mogąćą szkodzić srodowisku.

GMina ma prawo odmówić zgody na oczyszczalnię która obecnie nie spełni norm, szczególnie w okresie zimowym gdy jej sprawnośc spada do 80% (to wydaje się dużo, ale nie, bo cała syfiasta woda leci dalej..... zostaje tylko ciężkie).

Roślinne do życia potrzebują dużo wody i właściwe oczyszczanie odbywa się tylko w okresie wegetacji.

U mnie na dotacje łapią się tylko oczyszczalnie zbudowane zgodnie ze sztuką (projet oczyszczalni, certyfikat potwierdzający spełnianie norm oczyszczania PN-EN 12566-3:2005+A2:2013, dokument poptwierdzający iż dno rozsączu jest conajmniej 1,5m nad wodami gruntowymi. Ogólnie te kryteria spełniają tylko oczyszczalnie z reaktorem biollogicznym.

Ostatnio edytowane przez Novy : 13.04.2021 o 22:09 Powód: Połączenie postów
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem