Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.03.2013, 11:13   #12
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
Nie bierz kasku enduro, i w ogóle nie myśl o wyprawie jako pokonywaniu dużych trudności terenowych. Mała wywrotka skończy się końcem podróży, rozbijesz koło, nie kupisz, w ogóle niczego nie kupisz, tam nie ma takich motorków, W dużym upale, kask będzie cię chronił przed słońcem i rozgrzanym wiatrem, gogle to nie jest dobry pomysł, nie jedziesz w teren. Twoim terenem będzie omijanie dziur na drodze i pokonywanie kolein, tudzież tarki.
Święte słowa.
Będziesz tam zdany tylko na siebie.
Lokalni, jak bardzo by chcieli, nie za bardzo będą Ci w stanie pomóc jak udupisz. Także powoli, uważnie i nie pchaj się tam gdzie możesz mieć problemy. Czasem mała wywrotka i jakaś kontuzja z tym związana, z przyjemnego wyjazdu, potrafi zrobić walkę o przetrwanie.
Ja się w takie coś wpakowałem ( na własne życzenie), wywrotek było sporo (na szczęście bez kontuzji). Co się napociłem - to moje

Co do wody: filtr, jako rezerwa - TAK (akurat raz bym użył ), jako podstawa zaopatrzenia, wg mnie NIE.
Jadąc w kasku enduro w upale będziesz się pewnie modlił o szybkę... powyżej 42-44*C to co masz w środku kasku jest chłodniejsze od tego co dostajesz w twarz przy 80-120km/h. Otwarcie szybki, to tak jak otwarcie rozgrzanego piekarnika.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem