Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.10.2010, 09:15   #6
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
przysłona na żarówce jest po to, żeby promienie nie rozbiegały się we wszystkich kierunkach lecz po odbiciu od tego kapturka, a potem reflektora formowała się wiązka światła. Kapturek więc nie "zasłania" i nie powoduje gorszego świecenia. Jego wywalenie jest bez sensu i nielegalne. Odpowiedzialny diagnosta powinien przy badaniu świateł wysłać cię do diabła.
Moje pytanie chyba nie jest takie głupie jak się może wydawać. Zastanawiałem się nad legalnością i sensem dosyć mocno, dlatego zaznaczyłem że to telewizor - może inni właściciele "szwajcarek" albo starszych trampków mają jakieś z tym doświadczenia. Bo może jednak...Różnice między oświetleniem w Afrykach raczej nie wynika z widzimisię Hondy tylko z mniej lub bardziej sensownych przepisów homologacyjnych w państwach w których miały być sprzedawane? (włoszki na zwykłych żarówkach na przykład?) Do tego trochę się pozmieniało przez 21 lat i żarówki też są robione trochę dokładniej? Nowsze trampki jak przyuważyłem (wszak to też podobny reflektor - ale prawie robi różnicę ) żadnego diabelstwa już w światłach nie posiadają...

Cytat:
Napisał PUFF Zobacz post
Kapturek jest potrzebny przy zarowkach bankowych (nie maja "swojego" kapturka).
H4 maja juz swoja przyslone "od przodu", dlatego w reflektorach przygotowanych do tej zarowki, kapturka w srodku nie ma.
Moja afrynia na kloszu ma jak byk wyryte H4 a kaptur jest.
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem