Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.04.2014, 09:10   #7
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,513
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 31 s
Domyślnie

Lepi - woda w momencie wrzenia ma temperaturę 100 st (mówimy o normalnym ciśnieniu atm) ale para powstająca podczas wrzenia już nie - para wodna może osiągać temperaturę nawet paru tysięcy stopni.

Druga sprawa układ chłodzenia jest układem ciśnieniowym dzieki czemu woda wrze w nim w temperaturze około 105 stopni a normalna praca ukłądu to około 90 stopni (na taką temperaturę są przygotoane czujniki, włączniki , rury, chłodnica itd) Nie wiadomo jak się zachowuje ten cudowny wynalazek pod kątem rozszeżalności temperaturowej , a jak osiągnie temperaturę wyższą niż nasze 100 stopni, to nie tylko on się przegrzeje, ale i elementy, które chłodzi (uszczelka pod głowicą oraz olej w temperaturze 140 - 160 stopni będa już tylko wspomnieniem) ale za to nasz superpłyn nadal nie zawrze - sorry, kiepski pomysł.

Poza tym poza reklamowym bełkotem nie ma tam podstawowych danych chemicznych, a text że nie trzeba jakiegoś płynu eksploatacyjnego nigdy wymieniać tez jest dla mnie średnią zachętą.

Co do rajdówek - to najlepsza jest woda - ona odbiera najwięcej ciepła na litr objętości (ciepło właściwe) a poza tym regulaminy zabraniają stosowania płynów (tzn w wyścigówkach, w rajdach nie wiem)
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem