Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.10.2017, 08:51   #16
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Mi sie wydaje, ze to nie lapma halasuje tylko stopka boczna. Ja tak przynajmniej mam. Szczegolnie na torowiskach, kraweznikach itp. No ale poziom tych dilerow to serio zart jakis. Lampa halasuje - i co dalej? nic. Ja mowie, ze stopka. Oni - hmmm... to se moze jakas sprezyne dodaj? Ja myslalem, ze to oni takie rzeczy na gwarancji robia?

Co do strzelania to sa moim zdaniem dwa tematy.
1. Strzelanie w wydech - co pewnie dobre nie jest ale laski na to leca. Ja juz prace doktoracka z tego zrobilem (Remus) i umiem to nawet opanowac. Wysokie obroty na kazdym biegu i zamykamy przepustnice - ale nie do konca, lekko uchylona.
Tez dzieje sie to przy bardzo agresywnej jezdzie, podczas szybkiej zmiany biegow w gore.
2. Te strzaly z airboxa to chyba wlasnie jakies dopalanie spalin lub ta slynna tendencja pojazdow Euro 55 z cienka dawka. Byc moze dawka paliwa jest taka minimalna, ze motor na jalowych obrotach sie ledwo ledwo kreci. Nastepnie przy jakimkimkolwiek gwaltownym dodaniu gazu cos tam pierdnie w gaznik. Ja to mialem pare razy i pozniej nawet to rozgryzlem (ale nie powtarzam bo to zdrowe nie jest dla silnika). Luz, obroty jalowe, szybko odkrecamy gaz i zamykamy (taki pol sekundowy, nie do konca gaz tylko troche).
Mysle ze zmiana ECU co Mada robi zalatwi sprawe, bo cos sie ci Wlosi chwalili, ze bedzie miala bardziej mocne obroty na obrotach jalowych.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem