Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.05.2023, 10:04   #10
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 37 s
Domyślnie

Ten potworek na 280W i 17A to jakie ma kable? Od spawarki wystarczą?

Co do chińskich listw ledowych to ponoć wypada im zdemontować szybę i uszczelnić dodatkowo silikonem. Może wtedy jest mniejsza szansa na zalanie i uwalenie elektroniki.

Może być tak że te najtańsze są syfiate ale już kapkę droższe dają radę i wody się nie boją. Chińczyko często mają standard produkcji cena czyni cuda przez 5 minut i kapkę drożej ale działa dłużej

Ja jeszcze miałem problem z długością ledbara na przód. Żaden mi nie chciał ładnie się wpasować na długość.

Potem przypomniałem sobie, że podobały ni się takie okrągłe lampki. A jak już znalazłem model od wesema to musiało tak zostać

Okrągłe mają po 30W, więc w sumie to 120W na dachu. Boczne/tył po 19W.

Co do problemu oślepiania to z mgłą/znakami drogowymi problem bywa już przy odpaleniu długich

Mam puszczone osobno kable na skupiacze i rozproszone. Teoretycznie mógłbym dodać kolejny pstryczek i włączać je oddzielnie ale to chyba robi się już przesada z ilością pstryczków.

Jeszcze jest opcja z dodaniem regulatora PWM i można by sobie sterować mocą świateł. Ale tu jest ryzyko, że regulator w lampach mógłby nie do końca lubieć takie włączanie-wyłączanie tysiąc razy na sekundę.



Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem