Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.09.2018, 15:36   #15
pajak65
 
pajak65's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Rumia
Posty: 41
Motocykl: RD07a
Przebieg: > 70000
pajak65 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 24 min 7 s
Domyślnie

Właśnie rozliczyłem się w minionym tygodniu za ogrodzenie. Instalowałem u siebie bramę przesuwną w miejsce starej dwuskrzydłowej. Brama na szerokość około 3,5-4 metrów plus przeciwwaga, wyszła mi na 3500 zł. Napęd z rozprowadzeniem instalacji i podłączeniem kosztował mnie 2500 zł. Napęd to Nice ROBUS 600 (z dwoma pilotami FLO2RE w zestawie). Komplet sprawia wrażenie bardzo solidnego i zbiera same pochlebne opinie. Jak zamawiałem bramę to tak jak wyżej wspomniano - zaznaczyłem że będzie z napędem, więc przygotowano mocowania szyn zębatych (które są ocynkowane), a następnie brama pojechała do cynkowni. Wylanie ław pod bramę przesuwną nie jest zbyt skomplikowane - trzeba jedynie zachować liniowość "prowadnic". Raz podglądając jak to wszystko było wykonywane krok po kroku, za drugim razem sam bym się tego na pewno podjął (jakby tylko czas pozwalał). Montaż napędu bramy wyglądał już inaczej, bo został przygotowany specjalny suport pod napęd. Całość chodzi bardzo dobrze. Ze względu na to że brama zachodzi na furtkę, muszę jeszcze zamontować czujnik otwarcia furtki, aby brama wówczas nie startowała. Jak goście mi zakładali napęd bramy, to poprosiłem o poprowadzenie przewodu do sterowania bramą z domu (przyciskiem zwiernym - impulsowo). Programowanie bramy jest automatyczne, a wcześniejsze ustawianie ogranicza się do przykręcenia blaszek "krańcowych" w odpowiednich miejscach. Ograniczają one maksymalne otwarcie bramy i maksymalną pozycję zatrzymania.

Dodam jeszcze że napęd do drzwi garażowych zakładałem już sam. Zamówiłem Hormann'a Supramatic ze względu na wyższą wartość prędkości otwierania i zamykania. Montaż według dołączonej instrukcji jest bardzo prosty, a po podłączeniu wszystkiego, programowanie przebiega automatycznie. Jedynie na koniec trzeba było wczytać pilota.
__________________
170 cm. wzrostu, 65 kg. wagi oraz dobry stosunek mocy do masy
pajak65 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem