Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.09.2010, 17:17   #1
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie Jaki olej do singla na długą wyprawę?

Jest szansa że jak zejdą śniegi ruszę w drogę. Zastanawiam się jaki olej nalać do mojego singla, albowiem jest on bardzo wybredny i jedne olejki woli od drugich. Nie chciałbym zagłodzić konia stosując metody cyganów, ale też nie mam zamiaru targać ze sobą kanistra z olejem. Reasumując - szukam oleju który sporo wytrzyma i nie zniknie zbyt szybko. Myślę o 10w60, ew 20/60 (KTM). mój plan polega na przejechaniu na oleju ok połowy drogi (do 15tkm), później będę się martwił o powrót. Moje pytanie jest takie; czy ktoś ma jakieś konkretne doświadczenia w tym temacie?
Aby uniknąć pytań przedstawiam parę szczegółów. Moto ma nowy tłok i wszystkie uszczelki, wymieniłem również wszystkie łożyska i sprzęgło na oryginały. W czasie ostatniej wycieczki do Afryki nie wymieniałem oleju w ogóle, moto miało 50tkm i palił ok 300/1000km, więc go nie ruszałem na wszelki wypadek. Silnik po powrocie został rozebrany i jedynym śladem zużycia był kiepski pierścień zgarniający, mimo że jeździł na strasznym miejscowym syfie zwanym olejem (20/50). Na trasie do Gibraltaru łyknął mi ok 1l/1000 (mobil 10/50)? W Ceucie kupiłem 3l hiszpańskiego minerału (20/50) którego starczyło mi na 8tkm ? Następny senegalski elf znikał prawie tak szybko jak wacha, dopiero wizyta w strefie bezcłowej pozwoliła odzyskać osiołkowi psychiczną równowagę.
Zakładam więc że 15tkm w ciepłym klimacie, bez palenia gumy będzie ok, tylko na jakim oleju?
Zastanawiam się też nad filtrem powietrza? Czy będzie coś lepszego niż papierowy oryginał. KN odpada, ma za wiele dziur. Bardzo mi zależy na czymś super, bo co prawda nie jadę na Saharę, ale drogi będą zakurzone - mam nadzieję.
Dzięki za pomoc!
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem