Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.11.2018, 13:02   #3
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,511
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 14 godz 45 min 26 s
Domyślnie

Tak jak pisze Majki - niestety na moto trzeba myśleć nie tylko za siebie, ale także za innych użytkowników drogi.
Skoro zaczynasz jeździć polecam "Motocyklistę doskonałego" Davida L. Hougha,
w tej książce jest doskonale opisane jak "czytać" innych użytkowników drogi (puszkarzy, truckersów, rolników itd)

Jak przeczytasz ją ze zrozumieniem zaczniesz inaczej postrzegać drogę wokoło i mniej rzeczy Cię zaskoczy (sztandarowy przykład - rozpoznawanie, że ktoś pomimo, że patrzy w twoją stronę zaraz wpierdoli ci się pod koła wyjeżdżając z podporządkowanej)

Druga sprawa - musisz zacząć myśleć dużo bardziej o sobie.
Zatrzymanie auta przy drodze "na siku" może spowodować, że w razie dzwona w pobliżu ktoś skasuje ci furę.
Na moto dzwon niedaleko może spowodować że lecący siłą bezwładności uderzony pojazd zmiecie, twoje moto, ciebie i plecaczka itd.

Moto obwieś odblaskami z każdej możliwej strony (będziesz wyglądał jak mobilna reklama tureckiego burdelu, ale te małe opaski lub naklejki odbijające światło pomogą Cie zobaczyć w nocy, lub przy złej pogodzie)

Kamizelka - ja nie lubię (jeżdżę w skórze na AT ) ale małe odblaskowe elementy na stroju jak najbardziej.

Głośny tłumik - kwestia dyskusyjna. Ja mam bo lubię i nie dorabiam filozofii "loud pipes save lives" choć koledzy, którzy założyli widzą podobno poprawę "widzialności"
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem