Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.11.2018, 13:35   #2
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Na początek małe sprostowanie, hasło 'nie widziałem' przeważnie oznacza 'nawet nie spojrzałem'. Ludzie się pakują pod pociągi, tiry, tramwaje, autobusy...jak takiego kolosa nie 'zauważyli' to jak mają zobaczyć człowieka na moto Niestety taka prawda wynikająca z doświadczenia. Ważna sprawa: palce na klamkach cały czas, oczy dookoła głowy i przewidywanie ruchu 5 samochodów do przodu, dużo da się 'wyczytać' po zachowaniu samochodu, no i słuchanie instynktu.

Nie zgodzę się z tym, że nie da się kupić oczojebnych ciuchów na moto pokroju Afryki. Spokojnie są czerwone, pomarańczowe, fluo i różne miksy, ale fakt, że dostępność w polskich sklepach kolorów innych niż czarne jest słaba. To samo się tyczy kasków (szczególnie fluo). Wg mnie główna sprawa to wbudowane w ciuchy, sensownie rozmieszczone odblaski (barki, ramiona, plecy, uda, doły nogawek). To już dużo daje. Niektórzy producenci mają też własne patenty z wpinanymi na stałe kamizelkami/pasami odblaskowymi (patrz Macna, Rev'it). Niestety wszelkie kamizelki/odblaski mało dają jak ktoś jeździ z plecakiem lub dużym kufrem...
Osobiście kamizelki używam tylko na przeciwdeszczówkę, która nie ma swoich odblasków. Dodatkowo kamizelka powstrzymuje przed łopotaniem na wietrze.

I jeszcze wybierać ciuchy z sensownymi ochraniaczami (najlepiej level 2 lub upgrejdować samemu). Np. Astars, Spidi i Dainese mają możliwość zamontowanie twardego ochraniacza na klatę. Wybierać kurtki z największymi kieszeniami na protektor pleców (widzę tendencję do pomniejszania tej strefy ). Teraz są wyprzedaże, zaraz blackfriday więc można upolować coś porządnego za przyzwoite pieniądze

Dla mnie w jeździe po mieście ważny jest też głośniejszy tłumik, niestety często gęsto ktoś zajedzie drogę/wyjedzie z podporządkownej i prędzej usłyszy przegazówkę niż spojrzy w lusterko...nie mówiąc już o jeździe w korkach...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650

Ostatnio edytowane przez majki : 03.11.2018 o 13:42
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem