Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.11.2008, 13:20   #10
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

No więc tak to na dzisiaj wyglada:





Nie jest to jeszcze specjalnie imponujące ale efekty powoli już widać. Przód spasowany i poustawiany /zawias Kayaba 46 mm. z pełna regulacją/, kiera o zmienny przekroju Pro-Taper, koło przeplecione na felge 1,65. Tył złożony, amor z Lc4 ale sprężyna choć wygląda na oryginał jest nieco dłuższa i mocniej „poskręcana”. Spasowanie amortyzatora jest pewnym problemem, trzeba użyć przy górnym mocowaniu Boscha i wyciąć około 1,5 cm. miejsca w uchwycie ramy ale w miejscu gdzie nie ma to dla wytrzymałości samego mocowania najmniejszego znaczenia. Przy dolnym mocowaniu należy opracować pewien system pozwalający na swobodna pracę sworznia i zmieszczenie tego wszystkiego pomiędzy „podciągami” dźwigni w taki sposób aby przy maksymalnych dobiciu nie „ścięło” lub nie zblokowało zawieszenia /rozwiązanie tego technicznego elementu pozostaje tajemnicą, w końcu za coś pić trzeba więc chętnych poproszę na a hehehehehe – tak po prawdzie to po prostu bez fotek tego nie rozkminisz a Ja ich po prostu zapomniałem dziś zrobić/. Generalnie sprawa osadzenia Amora z Lc4 w RD03 jest opracowana i już „stestowana”, teraz jedynie pozostaje wykonanie prób terenowych ale wstępne oględziny i testy pozwalają na pozostawanie w tej kwestii optymistą. Na tyle siedzi już zapleciona na piaście z Trampka felga 18” /zaletą tej piasty jest to, iż można do niej założyć zębatkę 52 a w oryginalnej piaście z RD04 – RD07A nie założysz nic ponad 48/. Co do sprawy tylnego hebla i aku to powiem, że w RD03 amor z Lc4 mieści się bez mydła choć pompę hebla trzeba wywalić na zewnątrz lub zdrobnić tak jak w moim przypadku czyli założyć inną /czytaj nieco „niższą” czy też „krótszą”/. W każdym razie prace postępują i mam nadzieję, że kole stycznia księżniczka będzie prawie gotowa /piaskowanie i malowanie ramy oraz prace wykończeniowe polegające na nadaniu jej zewnętrznej politury pewnie pozostawię na przyszły rok jak testy techniczne zostaną pomyślnie zakończone/ - POZDRAWIAM
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem