Wątek: Bi-xenony H4
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.09.2008, 12:13   #8
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Ja tam się nie znam, wiem tyle co gdzieś tam usłyszę albo przeczytam, dlatego wkleję fragment tekstu popierającego linię Wiecznego:

Cytat: Można się spodziewać, ze reflektory ksenonowe już niebawem zagoszczą w motocyklach seryjnych. Proces ich wdrażania jest znacznie opóźniony w stosunku do tego, co dzieje się w samochodach, ale też specyfika ruchu motocykla sprawia konstruktorom znacznie więcej problemów. Duże amplitudy ruchów wzdłużnych, zarówno na nierównościach drogi, jak i podczas hamowania czy przyspieszania, a także boczne przechyły pojazdu, wymagają zastosowania niezwykle sprawnego systemu poziomującego. Modyfikacje samej instalacji elektrycznej nie są szczególnie skomplikowane. Samodzielne montowanie lamp wyładowczych w tradycyjnych reflektorach to naruszenie warunków homologacyjnych motocykla i całkowite lekceważenie innych użytkowników dróg, permanentnie oślepianych taką bezmyślną przeróbką.

Źródło: D. Dobosz, Od karbidu do ksenonu, "Świat Motocykli" nr 10/2008, s. 122.
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche

Ostatnio edytowane przez szwedzkikucharz : 29.09.2008 o 12:31 Powód: Poplątałem tytuł publikacji, było "Od ksenonu do karbidu". Mówiłem, że się nie znam :)
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem