Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.05.2012, 21:51   #1
miro&afryka
 
miro&afryka's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Stalowa Wola
Posty: 293
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32000
miro&afryka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 13 godz 42 min 6 s
Domyślnie Czarnogóra w sierpniu - Wasze zdanie mile widziane

Witam,

do wszystkich którzy byli, a także tych którzy nie byli, a wiedzą coś na pewno, mam kilka pytań.

W sierpniu wybieramy się do Czarnogóry. Nie mamy praktycznie żadnego doświadczenia w podróżowaniu motocyklem. Będzie to pierwsza daleka wyprawa. Naturalnie nie wszystko jest dla nas jasne, nie do końca wiemy, na co w takiej drodze zwracać uwagę szczególną, czego, tudzież jakich miejsc unikać, czego się spodziewać itd. Naturalnie to forum to kopalnia wiedzy. Korzystam, kopię, pytam.

W drogę wyruszam ja, moja dziewczyna i nasza Afryka. Z Afryką znamy się nie za dobrze, bo dopiero od lutego. Dużo w tym zaufania do sprzętu, samych siebie, a według malkontenckich znajomych i rodziny, to po prostu głupota w najczystszej postaci. Bo przecież można normalnie, jak ludzie, z biura podróży do Egiptu, lub innej Tunezji. Oczywiście to ich opinie, a ja mam na to wy.... Inne zdanie po prostu mam.

Wyjeżdżamy w niedzielę 05.08. powrót planujemy w okolicach 16-17.08, noclegów nie rezerwujemy, nie spieszymy się (ciągle uczę się Afryki), jedziemy na totalnym luzie, nie robimy strasznych dziennych przebiegów. Być może będziemy jechali tam 3 dni, to będziemy. Byle bezpiecznie, byle przyjemnie, byle cało.

Za wszelkie rady, wskazówki, ostrzeżenia, propozycje z góry Wam dziękuję. Po powrocie obiecuję kilka zdjęć i słów.

PS. Jesteśmy na etapie ogólnie rozumianych przygotowań: namioty, śpiwory, kuchenki, mapy, czołówki, kufry (tak, nie mam jeszcze kufrów) itd.

PPS. Wyruszamy z Podkarpacia Słowacja - Węgry - Serbia lub Chorwacja (jakie Wasze zdanie, jak się podróżuje po Serbii, jakieś specjalnie dokumenty pozwolenia, wizy? ) - Czarnogóra. Dojeżdżamy, szukamy kwatery. Taki jest plan... zarys planu, o może tak.

Naprawdę trzeba tyle pić, co Wy na tych wyprawach? Bo ja tak mało raczej, w ogóle prawie.


Pozdrawiam
Mało pijący Dziwak Miro
miro&afryka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem