W±tek: ¦piwór i mata
Wy¶wietl Pojedyńczy Post
Stary 16.09.2013, 19:14   #46
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesi±c 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domy¶lnie

Polecić mogę polskie ¶piwory, ponieważ maj± polski puch, a ten jest komercyjnie najlepszy na ¶wiecie - ergo- ¶piwory bardzo dobrych firm maj± go również w sobie tylko za znacznie wyższ± cen±. Najwięcej zaufania mam do Robertsa, Pajaka, Yeti (polskie), Cumulus też może być. Nie polecam Małacha, bo zacz±ł oszukiwać na parametrach. Uwaga! S± różne oznaczenia temperatur granicznych, chodzi o to że s± różne normy i tu cię mog± zagi±ć - u jednego komfort -5 to to co u innego 0, ale to wyższa szkoła jazdy. Ja np mam ¶piwór 800g z komfortem do - 9 dla facetów!, ale to górna półka puch cuin 950+ (poczytaj o tym), w tychże ¶piworach spalim zim± na "Murmańskiej" zadymce zim± i było ok do -20. Dobry puch jest od 750 cuin. Kilówka starcza na 3 sezony, praktycznie do -5. Nie warto kupować tych z membran± w górnej warstwie, bo zim± blokuje j± lód z potu, latem ¶piwór również bardziej wilgotnieje. Je¶li nie jeste¶ żeglarzem, nie widzę problemu z namakaniem puchu, ja używam takowego od wielu lat i nigdy nie miałem z tym problemu. Kiedy¶ co¶ skrobnę na ten temat, ale to spory tekst wyjdzie, żeby nie było nieporozumień. ¦piworki najlepiej zamawiać hurtem, wówczas można sporo ugrać. To nara tyle
__________________
...i zapytała mnie góra "dok±d tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   OdpowiedĽ z Cytowaniem