Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.05.2018, 08:10   #1
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie Husqvarna 701 - wady i zalety.

Mam mętlik w głowie. Chcę kupić coś do polatania szutrami wokół komina. Czasami jakiś bardziej wymagający teren. Myślałem o zakupie jakiejś zarejestrowanej ćwiartki (np. Husqvarna TE 250/310, KTM EX250F lub podobne). Ale wiadomo - to liczenie motogodzin, wymiany oleju, remonty. Chciałbym od tego uciec. I w oczy wpadła mi Husqvarna 701 - duży dual, interwały serwisowe co 10 tys. km, waga na sucho 145kg, fenomenalne zawieszenie i to wszystko na najmocniejszym na rynku singlu. Na papierze wygląda cudownie, jednak jak się wgłębić w temat to wychodzi kilka wad:
1. Brak obrotomierza.
2. Licznik na baterię (Jak to działa? Pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem? Co się dzieje jak bateria się skończy - motocykl staje? A może przestaje zliczać kilometry?)
3. Pojemność zbiornika 13l. Wiem, wiem można wstawić dodatkowe 5,9l i zmniejszony airbox lub dokupić zbiorniki akcesoryjne 2x7l na stronę. Ale wiadomo - wtedy ze 145kg na sucho robi się ok 170kg na "mokro", czyli mniej więcej tyle, co yamaha XT 660 R, którą można mieć za 1/4 ceny (ale która bardziej niedomaga w terenie).
4. Brak solidnego subframe. Subframe stanowią dwa zbiorniki paliwa z tworzywa sztucznego. Aby je obciążyć bagażem ludzie wymieniają mocowania górne i dolne na akcesoryjne. Koszt nie jest duży, bo mieści się w 100 Euro, ale to ciągle metalowa śruba w plastikowym otworze. Pod nieco większy bagaż trzeba mieć stelaże boczne (takie jak pod kufry) o specjalnej konstrukcji, które wzmacniają całość.
Dodam, że jeśli miałbym kupić ćwiartkę, to byłby to drugi motocykl. A jeśli skończyłoby się na 701 to byłby to jeden motocykl do polatania wokół komina (jednodniowo na lekko i dwudniowo biwakowo), ale też na dalsze wyprawy.
I tu pytanie do posiadaczy - jak się 701 sprawuje? Jakie ma wady? Jakie zalety? Może to co wypisałem wyolbrzymiam i nie są to cechy upierdliwe?
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem