Wątek: nowe duale
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.01.2018, 14:13   #18
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,420
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 23 godz 1 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał polly Zobacz post
Nie patrz na rocznik, a na stan . Dwie sztuki z jednego roku mogą mieć diametralnie różny stan. Jedna będzie zajeżdżona, a druga igła - nówka.
Trochę gwoli wyjaśnienia, jako autor tego hiper wypas super ciekawego wątku o którym wszyscy zapomną jak tylko pierwsza trawka się zazieleni...
Nie chcę nic kupować - z 4 motorami i to wszystkimi enduro to mam co robić)) takie luźne dywagacje jak przy wieczornym piwku z kumplami...

Siwy, Jac - dzięki za fajne wypowiedzi... nawet zacząłem co-nieco szperać w necie o tychże...
Więc z tych co wyglądają interesująco i są w miarę nowe to takie mnie zainteresowały:
1) AJP PR7 - widziałem toto na Izim chyba w 2016... mogę się mylić... silnik dla mnie to zaleta ze od tenery 660 ostatniej... zawieszenie też raczej ok...wygląda ciekawie ... zalet na wyprawowe enduro raczejj dużo - poza ceną 45 000 PLN za golasa... tenara była sporo tańsza w końcówce dostępnej w sklepach,
2) xchallange - nie mam zdania... mam niepoparte doświadczeniam uprzedzenia::)) sorry... - chociaż wygląda kozacko i z opisów Mirkowsławskiego i jednego z wypadów z forum XTZ jest spoko... cena pewnie 15-20 tyś... zzyli też jest opcja...
3) yamaha xt 660/660z - w miarę to nowe to i szkoda słów - kasyk nad klasyki wyprawowego enduro.... trochę mogłoby to być lżejsze ale Ok - jest pewniak,
4) honda crf 250 - jeździłem na tym... i hmm... cóż powiedzieć... jest - ekonomiczne na maksa... w pamirze spotkałem czecha na crf250 - przez pół roku po azji tym latał - kupił głownie ze względu na koszty podróżowania - on tam to już w ogóle za 0 jeździł przy tych cenach paliwa ... opcja jest jednak żeby mocy i momentu było więcej....
5) romet 400 adv - podoba mi się ten pomysł... nie ważne czym jedziesz ale jak, gdzie i jaki jesteś... to najważniejsze... zresztą i ładny i opszczędny... ale tak dalej się tym wypuścić... nie wiem... Trzeba by się rozeznać. Może opcją jest zakup i ponowne poskładanie tego lepiej i dopiero wtedy dalsza jazda.... Tak ponoć jest z Royal Endfieldami... Neo ma z tego co pamiętam.
6) KTM 690 - komentować nie trzeba - klasyka. No i jak zapi...dala)))
7) swm 650... nic nie wiem...
8) CCM GP450 - cena ponad 46 000 dużo ....
9) dr 650 se - z za wielkiej wody - zalet duo - wada koszt zakupu + sprowadzenia duzy,
10) KLR650 j.w
11) XR650L j.w.

Ale generalnie jest kilka opcji nawet w dzisiejszych czasach na w miarę nową wyprawówkę.... choć niektóre możliwości cenowo są słabe.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem