Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.07.2018, 14:37   #1
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie ..koszt remontu XT600

Mam starego XT600, który nadaje się do remontu całkowitego.
Cwierc wieku na karku, ponad 200 tys. przebiegu (z czego 174 moich ). Silnik chodzi, motor jeździ, ale to już nie to. Silnik ostatnio był remontowany przy przebiegu 91 tys. km, oleju zre coprawda niewiele (rzedu 0,2-0,3), ale kilka tys. km temu cos zaczelo dzwonic z silnika (niemniej jechal dalej, bo byłem akurat w Hiszpanii). Jeśli okaze się, ze glowica jest uszkodzona, no to pozostaje szukanie "nowej".
Tarcze hamulcowe do wymiany, cienkie jak papier, oploty tez (nigdy nie wymieniałem). Skrzynia chodzi bez problemu, ale może po otwarciu cos tam się okaze.
Zawieszenie przod i tyl do wymiany. Tutaj kompletnie nie orientuje się w kosztach.
Ogółem rama do pomalowania, pewnie dużo dupereli wyjdzie jeszcze w praniu. Z elektryka o dziwo nie było nigdy problemów (no dobra, raz się spalil regulator), ale może wypadaloby pociagnac cala instalacje elektryczna od nowa. Alternator nie był nigdy wymieniany. Tylne kolo otrzymalo nowa rawke i szprychy kilka lat temu, wiec jest jak nowka Przednie by tego zdecydowanie wymagalo.
Wydech jest caly nowy, gaznik niedawno zreanimowany.
Do tego wszystkiego dochodzi koszt robocizny itp.

Czy ktoś bawil się w remont od podstaw jakiegoś podobnego sprzętu?
Możecie napisac o kosztach? Chetnie bym się zmiescil w 4-cyfrowej kwocie, nie ukrywam Sam remont będzie najwcześniej w przyszłym roku, w tym nie wyrobie finansowo.

I nie piszcie mi, ze to nie ma sensu inwestować w takiego starocia.
Jazda nim jest przyjemniejsza niż Afryka.

yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem