Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.07.2018, 18:29   #4
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 32 min 55 s
Domyślnie

Według zielonych pojazd to pojazd, nie ma u nich rozdzielenia na elektryczny, który teoretycznie mógłby czy spalinowy, który nie może. Tam nie jest sprecyzowany rodzaj pojazd, który nie może poruszać się po obszarach leśnych. Zagmatwane to jak diabli, ale o to chodzi żeby móc karać .
Zabrzmi to paradoksalnie ale zaczynają występować problemy z jazdą rowerem po górach u nas.

Jeżdżę już trochę e-mtb i moim zdaniem żadne chińskie produkty nie spełniają funkcji, jeśli mowa o jeździe w terenie. Po asfalcie emeryckim tempem jeżdżą chińczyki tylko i wyłącznie ze względu na cenę a nie na jakość. Podobnie jak ze skuterami i innymi pierdzipedami .
Druga sprawa to żywotność baterii po roku intensywnego użytkowania - 30% autonomii, po dwóch -€“ 50% i w zasadzie można jej już tylko używać jako rezerwy na dojazd w razie “w”. Koszt dobrej baterii to 900 €- 1500 euro . Więc pomyślcie co warte są te chińskie, kosztujące trzy x mniej
Jest firma na Śląsku produkująca siniki do rowerów i baterie, zamówiłem u nich baterie, koszt tysiak euro, ma być zajebista zobaczymy po roku jazdy ile jej ubędzie.
Bateria to największa bolączka e-pojazdów, reszta jest nie śmiertelna w przypadku firmowych silników Yamahy, Boscha czy Panasonica .
Moja pierwsza drynada ma ponad 6000 km zrobionych wyłącznie w terenie. Endurak po takim przebiegu wymaga konkretnego serwisu a przy ostrej jeździe nowego tłoka, łożysk itp. A tu tylko ładowanie jeśli chodzi o silnik, żadnych przypadłości czy awarii . Ale to Yamaha made in yamaha wiec nie mam obaw. W IT są rowery z przebiegami powyżej 30 tys. km i nadal jeżdżą bezawaryjnie, tylko baterie zdychają.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem