Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.01.2013, 18:13   #43
Wolo
 
Wolo's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 950
Motocykl: RD07a
Wolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 55 min 51 s
Domyślnie

Piotrek, niestety trzeba mierzyć na żywo, jednak to, że zbroja nieprzystosowana do współpracy z neckiem nie będzie pasowała, jest dużo bardziej prawdopodobne niż to, że akurat spasuje.
Sam to przerabiałem, przymierzałem necka do iluś tam zbroi i mniejszym problemem jest właściwie tył, niż przód, gdzie ochraniacz klatki piersiowej musi być odpowiednio wycięty i wyprofilowany.
W przeciwnym wypadku przy nałożeniu necka na zbroję podniesie się on tak wysoko, że ograniczy ruchy głową, natomiast przy próbie włożenia pod zbroję odsadzi ochraniacze piersi tak, że zacznie ona krępować ruchy a i chronić będzie zapewne gorzej.
Trudno ferować na podstawie zdjęć, ale stawiam, że z ufo się neck nie zgra.

Co do kasków to trudno się wypowiadać, ale wydaje mi się że jeśli masz crossowy kask, to ochraniacz będzie spełniał swoją funkcję, ale to zapewne też trzeba sprawdzić na żywo, bo co kask, to inny kształt.

Jeżdżę w takim kasku:



O ile kojarzę nie jest on opisany jako "specjalnie przystosowany pod ochraniacze karku" a spasował się z nim bardzo dobrze zapewniając taki sam (niezbyt duży) zakres ruchu głowy we wszystkich kierunkach.


Pozdrawiam,


Wolo

Ostatnio edytowane przez Wolo : 10.01.2013 o 18:16
Wolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem