Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.06.2013, 22:55   #88
Złom
601493080
 
Złom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1,406
Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 8 godz 11 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Evvil Twin Zobacz post
Dwa telefony z androidem + dwa zestawy słuchawkowe standardowe po kabelku + apka interkomowa (widziałem takie darmowe na google play). Ktoś próbował w taki sposób to rozwiązać?

Pfrrrrrr.... tutaj próbowali próbowali ale info o efektach brak:
http://f650gs.pl/topic/4615-android-intercom/



I kolejny edit mi przyszedł do głowy. Zasięg BT jest raczej marny a fajnie gdyby się dało między motocyklami takie coś zrobić. Oczywiście tylko w oparciu o WiFi które ma w otwartym terenie zasięgu z 50 metrów albo i lepiej, więc nie jest źle. Zatem - Wifi Direct przez telefon odpada bo baterie zeżre w pięć minut. Natomiast malutki routerek wifi powinien dać radę. Widziałem takie cuda z akumulatorem - wielkości małego telefonu w sumie. W jednym moto routerek przymocowany, telefony podłączyć do Wifi i taka apka powinna śmigać na większym zasięgu teoretycznie.

Taki routerek mobilny jest relatywnie bardzo tani. W sumie cały zestaw powinien się zamknąć chyba w 150 zł z trytytkami o ile ma się telefon z androidem.

Evil, wielkie dzięki za namiar na tą App, to jest właśnie to czego szukałem!!

Przed chwilą przetestowałem i działa super zarówno na BT jak i na WiFi. Na obu transmisjach jakość dźwięku jest taka sama, oczywiście różnica jest w zasięgu i drenażu baterii.
Nie potrzebny jest routerek WiFi, ja z jednego telefonu zrobiłem HotSpot a drugim się podłączyłem do tego punktu. Z punku widzenia zapotrzebowania na baterię to chyba nie ma znaczenia czy jest aktywowany HotSpot czy poprpstu WiFi, pobór jest taki sam.

Tak czy siak mnie się bardzo podoba ta aplikacja, ma takie fajne rzeczy jak kalibracja mikrofonu czy ustawialny poziom dźwięku potrzebny do aktywacji transmisji (Full Duplex!)
Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem