Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.06.2023, 12:22   #36
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,213
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 4 godz 4 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał warzyfko Zobacz post
Ja bym założył Trackera 120/90-18. Notabene wjedzie jako następny laczek.

Wcześniej miałem MC360 120/80-18, teraz mam to samo ale 110/100-18 i jest spora różnica w zachowaniu motocykla. Zrobiło się bardziej zabawowo, moto chętniej wali się na boki i idzie w poślizgi - ale to samo mogłem zrobić na tej szerszej i niższej oponie, tyle że w sposób bardziej kontrolowany i przewidywalny. Przy moim stylu jazdy (powiedzmy że to dynamiczne i aktywne ale jednak szwenduro) nie odczuwam jakoś specjalnie różnicy w oddawaniu mocy. Nie wrócę już do tego profilu opony, zawsze będę celował w szersze i niższe.
Jak zapowiedziałem tak nie zrobiłem

Na tył powróciła MC360 mid-soft 120/80-18. Myślę że na długi czas pozostanie moim podstawowym laczkiem.

Z przodem dalej eksperymentuję. Aktualnie wjechał Bridgestone M59. Na razie zrobiłem tym jakieś 300km ale po dość zróżnicowanych podłożach: kręte i górzyste ubite singletracki z korzeniami, trawersy po suchej trawie, płaskie i wyboiste szutry, długie koleiny, żwir, piaszczyste drogi leśne, podjazdy w piasku o granulaturze dochodzącej do mączki. Wszędzie bardzo stabilnie i przewidywalnie, zobaczymy jak będzie z trwałością no i jak to będzie robić na mokro.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20230622_173905151_iOS.jpg (1.12 MB, 16 wyświetleń)
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem