Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.08.2019, 21:28   #110
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 393
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 godz 33 min 48 s
Domyślnie

Jako osobnik zawodowo zajmujący się fotografią i filmowaniem (i nie - nie są to „wesela”), mogę podpowiedzieć co następuje:
1) Jeśli nie wiesz lub nie chcesz/nie potrzebujesz wiedzieć co to RAW i nie chcesz/nie potrzebujesz obrabiać zdjęć, to dobry, w miarę nowoczesny smartfon załatwia większość fotograficznych potrzeb. Można sobie dodatkowo zainstalować odpowiednią apkę (choćby Adobe Lightroom) i wówczas ma się wpływ na ustawienia i parametry zdjęcia. Do niektórych modeli można dokupić nasadki na obiektyw zmieniające ogniskową (polecam marki Moment Lens)
2) Na moto-podróż z fotograficznymi aspiracjami za najlepszy wybór uważam Fuji. Mały, lekki, niedrogi, są różne modele, ale wszystkie doskonale się obsługuje i robią świetne zdjęcia. Ja wożę xt30. Nie jest uszczelniany, ale w razie „W” torebka foliowa załatwia sprawę. Serio. Szkła też są małe, a jakość obrazu doskonała, w jednym rzędzie z Canonami L i tym podobnymi, ale w lepszej cenie i rozmiarach. Uszczelniane.
3) Canon is dead. Ta firma wypuszcza ostatnio taki shit, że ludzie masowo konwertują się na inne systemy. Matryce mają sporo węższy zakres dynamiczny od oferty konkurencji i z tego powodu Canon to obecnie chyba najgorszy możliwy wybór do fotografii krajobrazowej i w słabym świetle. Obiektywy mają świetne, ale pod warunkiem, że są to wielkie i ciężkie L-ki. Modele konsumenckie wyraźnie odstają od nich ostrością. Jak ktoś już ma, to używa, ale dla wybierających nowy system odradzam Canona. Ja pozbyłem się bez żalu i body, i szkieł. Do poważnej foto-roboty jest Sony, Nikon, wyższe modele Fuji i tzw. średni format (ale to już bardzo drogi gips).
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem