Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.07.2014, 09:33   #8
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maciek SRMC PL Zobacz post
Byłem w Iranie, kraj i ludzie super (system polityczny to inna strona tego państwa). Można tam wjechać bez CDP. Poznałem Hosseina, który pomaga przy organizowaniu tranzytu przez Iran w nawiasie namiar na niego (https://www.facebook.com/hossein.sheykhlou), koszt wyrobienia takiego tranzytu to do 200 euro najlepiej umówić się z nim wcześniej tak że jak przyjedzie się na granice Hossein przyjedzie już przygotowany z częścią papierów. Bez tego dokumentu nie ma możliwości wjechania do Iranu na motocyklu. Jest to dokument tranzytowy tak że nie można wyjechać tą samą granicą, którą się wjechało tylko trzeba jechać do innego państwa (np wjazd od Turcji wyjazd di Armenii)
W czerwcu też miałem przyjemność korzystać z usługi i gościnności Hosseina.
(Maciek, chyba nie 200 a 400E). Ale i tak warto jeśli nie ma się 22tyś na kaucję zostawioną w naszej krainie w PZMot.
Ja wjechałem od strony Armenii.
Za te pieniądze siada się wygodnie i czeka aż sprawy "same się załatwią". Oczywiście dzięki znajomościom Hosseina z ludźmi na granicy wszystko trwa o wiele krócej niż byśmy sami próbowali załatwić całą masę formalności i wypełnić druki pisane w języku farsi. Czytałem nawet o 24h.
Chłopak odprawia podróżników z całego świata tak motocyklistów jak i ludzi podróżujących samochodami. Tych którzy mają karnet CPD też. Jest rzetelny i pomocny właściwie w każdej kwestii dotyczącej podróżowania po Iranie. Załatwia też sprawy nie do załatwienia
W moim odczuciu płaci się nie tylko za wjazd i obsługę na granicy ale i za to że w każdej chwili można się z nim skontaktować w jakiejkolwiek sprawie.
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem