Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.12.2008, 08:42   #18
DANDY
 
DANDY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 254
Motocykl: RD04 CRF 450 R Husqvarna TE 610
Przebieg: 50000
DANDY jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 33 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Dandy, pakując na AT 300kg to chyba sporo przekraczasz jej nośność? to się nie dziw że zawieszenie może dobić.....
W mojej 03 mam z przodu jakieś mocniejsze sprężynki , ale czy to są progresy czy coś innego nie wiem.
W każdym razie podczas jazdy po za asfaltem w pojedynkę są na tyle mocne że raczej odbiją niż dobiją.
Gdy na pokładzie są 2 osoby plus ewentualnie bagaż AT dopiero zaczyna przyjemnie jechać.
Co do dobicia to chyba ( takie miałem wrażenie) zrobiła to tylko raz przy 110 na polnej drodze był dołek.....
Ponadto zawieszenie ma tendencje do samopompowania co powoduje że co jakis czas
spuszczam nadmiar ciśnienia.Daje to poprawę komfortu amortyzowania.
Olej zalany 7.5, testowałem 10 i 15 to były porażki.
Dosiadałem wiele Afryk i powiem że fabryczne nastawy są optymalne i dobre, a jak ktoś chce się powsciekać po wertepach to lepiej zakupić do tego jakieś lekkie 250 crosa .....zamiast dobijać AT.
300 kg to za dużo hm.. Podos ile ważyła twoja afri jak spakowałeś się na wyprawę albo np. Chomika Waga ok 500kg to chyba norma na dalszy wypad .
Dobrze zestrojone standartowe zawieszenie , a i ofszem ale na asfalty i masą jeźdźca nie przekraczającą 80 kg wtedy to i lekki teren przemierzymy kąfortowo. A ja chce trochę cięższy teren przejeżdżać komfortowo no i trochę więcej warze.
__________________
i do zobaczenia na trasie

DANDY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem