Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.07.2008, 12:05   #1
kiub
outsider
 
kiub's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rumia
Posty: 370
Motocykl: drz
kiub jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 9 godz 18 min 7 s
Domyślnie Plan B, czyli przed siebie na luzie

Niestety planowany wcześniej wymarzony dłuższy (ok. 3 m-cy) wyjazd do Indii i Nepalu drogą południową nie wypalił w tym roku (m.in. z braku chętnego towarzysza), więc trzeba wprowadzić plan B, bo inaczej skończę w psychiatryku.
Najchętniej 2 lata dookoła świata, ale to może innym razem…

Zdobyłem się rzucić pracę dla dłuższego wyjazdu i jadę tak długo jak starczy mi oszczędności, a niestety do bogatych nie należę…
Tym nieodpowiedzialnym ruchem zyskałem brak ścisłego ograniczenia czasowego, czyli w końcu bez pośpiechu, ale oczywiście niskobudżetowo.

Przy tak krótkim czasie na przygotowanie pozostał tylko spontan (to lubię najbardziej ), czyli mniej ambitne kraje, przy których nie trzeba dużo wcześniej bawić się np. z wizą i nie ma wymogu CPD.

Plan:
pętla wokół Bałtyku (Dania-Szwecja-Norwegia-Finlandia-Estonia-Łotwa-Litwa)
Kaukaz, trochę Arabów i Bałkany w części jeszcze nie odwiedzanej (Ukraina-Mołdawia-Gruzja-Armenia-Azerbejdżan-Turcja-Syria-Bułgaria-Serbia-Macedonia-Albania-Czarnogóra-Chorwacja-Słowenia)
a po planowanej wygranej w totka dzida do Maroka

Drugi, najważniejszy etap wyprawy, czyli (prawie) dookoła M.Czarnego jedziemy we dwójkę z Gajronem (AT), z którym razem już podróżowaliśmy w zeszłym roku.

Nigdy nie chciało mi się robić opisów po zakończonej wyprawie, wobec tego postanowiłem tym razem pisać w trakcie (zobaczymy co z tego wyjdzie, bo niestety moje pióro jest chyba z ołowiu ) tutaj:
http://planb.blox.pl


Niestety nie było czasu na przygotowanie się w zakresie szczegółowej trasy i listy miejsc do odwiedzenia, więc za wszystkie cenne uwagi będę bardzo wdzięczny (również w trakcie wyjazdu).
Do zobaczenia na trasie…

P.S. Dla zachowania akcentu afrykańskiego po mojej stronie dodam, że miałem jechać już na afri, ale kasa idzie na wyjazd
__________________
"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach"

Ostatnio edytowane przez kiub : 04.08.2008 o 21:34
kiub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem