Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.02.2016, 20:45   #84
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

ferolo, a nie łatwiej po prostu napisać jak to jest? Regulowałem gaźniki niejednokrotnie na innych dynojetach i akcesoryjnych głowicach oraz wydechach w wyczynowych jednocylidrowcach i jak dotychczas żaden, ani nie miał wypalonych gniazd, ani upalonych tłoków. Gaźniki były jednak innej konstrukcji, nie mam doświadczenia z gaźnikami dwucylindrowymi, łączonymi z podciśnieniami. Może jest to inaczej niż w tamtych - po prostu tego na tę chwilę nie wiem, bo nie zgłębiałem tematu, a pytanie rzuciłem na szybko jak zobaczyłem ten temat. W sumie nawet nie wiedziałem, że w tych gaźnikach to te śruby odpowiadają za regulację.
To, że ktoś nie zna konstrukcji danego gaźnika nie znaczy, że od razu zrobi to źle, gdy się dowie.

Wiem do czego służy śruba składu mieszanki, ale nie powiesz mi, że ma decydujący wpływ na PEŁEN zakres obrotów. Przynajmniej w gaźnikach stosowanych w wyczynowcach jej udział ma znaczenie GÓRA do 1/2 obrotów, a później jej wpływ na pracę silnika jest praktycznie POMIJALNY, dlatego silnikowi z niepoprawnie ustawioną śrubą składu mieszanki w tym przypadku nie stanie się nic w perspektywie długoterminowej eskploatacji. Dodatkowo może być to śruba emulsji paliwo-powietrze, jak i samego powietrza. Nie wiem jak jest tutaj, stąd moje pytanie - powtórzę - nie analizowałem tych gaźników dokładnie, a pytanie zadałem bo widzę, żę się zbliża deadline zamówienia.
Idąc dalej, równie dobrze mogę gaźniki oddać do regulacji, i jak ktoś zobaczy urwane śruby to sądzisz, że mi je wyreguluje?

Lepi, jaka jest aktualnie cena za sztukę?
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem