Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.01.2012, 18:42   #10
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nie odzywałem się, bo zumo220 nawet na oczy nie widziałem. Ale dyskusja się rozszerza...

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
A tak swoją drogą to w.g. mnie główną wadą garminów (piszę tutaj głównie o outdoorowych, bo z nimi najczęściej się stykam) jest po prostu niedorobiony soft za który chcą chorych pieniędzy. Często mam wrażenie, że w nowych modelach specjalnie coś knocą żeby móc wydać nowszą "lepszą" generację odbiorników gdzie po prostu zrobią lepiej (nie koniecznie dobrze) to co wcześniej było skopane (psując często przy okazji co innego). Szkoda, że tak jest (lub że nie da się wsadzić alternatywnego softu), bo same urządzenia (hardware) są zazwyczaj bdb.
Jeszcze do niedawna, zgodziłbym się z powyższym w 100%. Ale obecnie obraz już nie jest tak klarowny. No, przynajmniej w 2 nowych przypadkach . Mam na myśli Montanę (której jestem szczęśliwym /!/ posiadaczem) i nowe etrexy.
Montana w chwili wypuszczenia na rynek miała mnóstwo typowych chorób niedopracowanego produktu + wadę sprzętową, czyli typowo . Bardzo szybko jednak zaczęły się pojawiać aktualizacje, które przekształciły niedoróbkę w bardzo dobry sprzęt. Wszystko to odbywało się ewidentnie we współpracy z userami, wśród których jakąś rolę odgrywali motocykliści. Rozwój tych poprawek można sobie zobaczyć tu:
http://garminmontana.wikispaces.com/Software+Versions
W pewnym momencie wypuszczono nawet 5 wersji beta dla każdego kto chciał się pobawić w testera i zgłaszać poprawki.
Póki co wydaje się, że w przypadku nowych eTrex-ów sprawy wyglądają podobnie. Czyli coś się rusza.....

Upraszczając, wymieniłbym 3 główne zalety Garminów:
1. wielką ilość map: komercyjnych i darmowych
2. solidny hardware (na co zwrócił uwagę Fxrider)
3. darmowe oprogramowanie na komputer: dawniej Mapsource, a obecnie Basecamp, znacznie poszerzające całą zabawę (z tego jednak co wiem, to nie wszystkie modele garminów współpracują z tym softwarem!)

i 2 główne wady (trochę inaczej niż Fxrider):
1. horrendalna cena
[...] długo, długo nic...
2. ograniczona przydatność do samochodu zarówno jeśli chodzi o możliwości software'u jak i w przypadku PL: użyteczność mapy (wyraźnie mniejsza niż np. Automapy).

To tak bardzo ogólnie.
Zdrówko, Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem