Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.06.2020, 21:26   #1442
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,239
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 20 godz 31 min 6 s
Domyślnie

63000 km od nowości na DCT. Raz dziwnie przy 1200 km skrzynia zgłupiała, za chwile jej przeszło. Drugi raz tak samo. 55000 km bez przeszkód. W październiku 2019 właśnie przy przebiegu 58000 podczas wyjazdu w Bieszczady, 30 km od Krakowa skrzynia się zablokowała, znaczy zgłupiała. Udało mi się wbić manualnie 2 bieg i tak 50 km/h dojechałem do serwisu. Kwestia była przeczyszczenia jakiegoś tam silniczka i dźwigni, która tym steruje.
Teraz mam 63000 km i jeździ dalej.

W BMW jest taka opcja podobno w komputerze pokładowym, że można sprawdzić ile razy użyto hamulca, zmieniono biegi itp.

Sprawdzę, czy w Hondzie można przez komputer takie statystyki wydobyć. Sam jestem ciekaw. Dlatego, że mam rękawiczki wytarte na palcach od zmiany biegów. Tyle razy co zmieniam biegi w DCT to założę się nikt tego nie robi. Koledzy ( o ile mam kolegów ) potwierdzą. Hamuję DCT jak retarderem, klocki wymieniłem oryginalne przy 55000 km.
Tak wiem zaraz się ktoś odezwie, że skrzynie zakatuje. Może. Do tej pory nic jej nie jest.

I nikt, nikt mnie nie przekona do innej skrzyni - dlatego też nie zmieniam motocykla, znaczy zmieniłbym na nową ale mi się mniej na razie podoba.

A jak jeżdżę ? Może jak cipa. Nie wiem. Nie mnie oceniać. Jedno wiem - nikt z was nie zmieni tak szybko biegów jak DCT i nikt mnie nie przekona teraz ( a miałem dwa manuale i zmieniałem bez sprzęgła ), że zmiana nogą jest wygodniejsza.

I jeszcze jedno, nie jeżdżę na manulanym trybie. Jeżdżę na D i macham palcami. W "terenie" na sporcie. Jakoś daję.

Bogaty nie jestem, bogatemu nie bronię innym nie zaglądam do portfela.

I tez nie mam zamiaru przekonywać kogoś do DCT, to tak jakbym miał kogoś przekonać do innych poglądów politycznych.

Jeden mały szczegół . Na godzinnej jeździe próbnej , nawet na całym dniu, nie pozna się tej skrzyni i zobaczy się jej wszytskich atrybutów.

A jak ktoś ma ochotę sprawdzić przyspieszenie manuala z DCT i to cięższą to zapraszam, tylko po co ? :-). Powiem wam , duża różnica jest w metrach od 0-180 km/h

No i pisanie o umiejętnościach zmiany biegów to już trochę przesada - każdy zmienia jak umie, nie każdy jest mistrzem. Czy umiejętność zmiany kierunkowskazów też jest dysfunkcją ? :-)
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem