Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.03.2017, 09:16   #37
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Ciekawe co prawisz. Ja mam system ze strony MS z kluczem z BIOS wg ich instrukcji...liczy sie wszak nr licencji
Uważaj z aktualizacjami BIOSu bo jak producent nadpisuje tą informację, to Microsoft zaleca... zakup kolejnej licencji.

Temat licencjonowania jest tak szeroki, że mało prawdopodobne abyśmy to tutaj wyjaśnili dogłębnie. Podam jeden przykład: w pracy klonowaliśmy stacje robocze żeby nie tracić czasu na stawianie kilkudziesięciu identycznych maszyn po zakupie i konfiguracji. Niedawno, po audycie legalności z Microsoftu, okazało się że takie kopiowanie całej maszyny i odtwarzanie na drugiej jest niezgodne z licencją (o ile kopiowanie nie zostało wykonane dedykowanym, drogim narzędziem Microsoftu). W praktyce będziemy musieli przeinstalować każdą z maszyn automatyzując proces ale nie wolno nam robić kopii 1:1.

Do tego dochodzą kwestie różnic pomiędzy licencjami domowymi, biznesowymi i wersjami systemu... Rozmawiałem przy okazji audytu ze specjalistą od licencjonowania Microsoftowych pakietów, wyszło na to, że bez doktoratu z prawa ani rusz
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 30.03.2017 o 09:28
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem