Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.11.2022, 15:41   #165
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

ja tam się nie znam, ale opowiem, że kiedyś kupiłem kilka głowni z neta

takich:
https://laplander.pl/product-pol-349...431&emp_link=4

zrobiłem z nich jeden nóż jak do tej pory - naostrzyłem to na 17o i w życiu nie miałem tak zajebistej klingi nigdy w niczym. ja wiem... gówno się znam bo nie jestem jakoś tam strasznie w te noże wkręcony, ale chciałem mieć takie cos a'la Pukko.
Naostrzyłem nóż strasznie dawno temu i nie występuje samotępienie /leczenie ostrza/ a przy cięciu normalnych rzeczy nie jestem tego w stanie stępić. leży i nie przewiduję kolejnego ostrzenia przy cięciu /jedzenia, patyków, linek, drewna, łupaniu patyków na opał/ prędko. 59HRC - nie wiem czy to bardzo dużo jak na nóż ale wiem, że stal łożyskowa to przynajmniej 60HRC - 65 chyba optimum

tak więc kąt jest może mało użytkowy ale stal jest MEGA twarda i trzyma ostrość super. oczywiście - zardzewieje jeśli jej pozwolić ale niepozwalanie nie jest trudne. taki prawdziwy nóż myślę jeszcze zimą zrobić jeden dodatkowy taki mniejszy trochę i rękojeść jakoś ładnie przyozdobić.

na co dzień z racji składalności i przyjazności używam Victorinoxa /mam kilka tych nożyków w różnej wielkości/ i niestety to już jest zu peł nie inna historia jeśli chodzi o trzymanie krawędzi. Coś za coś.

m

p.s. nie nadaje się na prezent. nie sprzedam.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg WhatsApp Image 2022-11-18 at 15.51.30.jpeg (771.2 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg WhatsApp Image 2022-11-18 at 15.51.32.jpeg (715.5 KB, 17 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem