Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.11.2016, 23:35   #10
leebros
 
leebros's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 48
Motocykl: --*--
leebros jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 20 godz 27 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
czy mają prawo nazwać nowy motocykl nowa Afryką. Tak był sprawdzony i dopieszczony, że w końcu po nieprzespanych nocach powiedzieli TAK. Znowu się dałem nabrać specom od marketingu
Wiem, że nie wypada na tym forum ale ja starej afryki tak nie gloryfikuje Ujeżdżałem przez dobrych kilka lat i też swoje z nimi przechodziłem (to inna bajka). Nie łudziłem się też, że kupując nowy model, zrobiony praktycznie od zera obejdzie się bez chorób wieku niemowlęcego. Speców od marketingu tez jakoś nie specjalnie słuchałem (może nie miałem okazji), zdecydowałem raczej na podstawie własnej impresji, która, myślę że cały czas się sprawdza. Od tego czy CRF 1000 zasłużyła na przydomek AT bardziej interesuje mnie czy ktoś jeszcze miewał ten problem i czy w jego przypadku udało to się go (i jak) rozwiązać. Zgłosiłem się na razie do Honda Plaza w Warszawie, mają przegadać temat z importerem i dać mi znać (ponoć to u nich pierwszy przypadek).
Zrobiłem odłączenie od akumulatora i po nim pali bez problemów. Tylko póki co w warunkach ciepłego garażu. Jutro zrobię próbę na zewnątrz.
leebros jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem