Wątek: check engine
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.06.2019, 11:49   #18
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 23 godz 52 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
tam nie ma żadnego czujnika jakości paliwa ani nawet czujnika spalania stukowego więc skąd niby ecu miałby do paliwa jakieś wątpliwości? Jeżeli błąd zapalił się od razu po uruchomieniu zimnego silnika to sonda lambda wtedy jeszcze nie działa więc kompletnie nie ma to związku z paliwem....

Odnośnie wilgoci i mycia, wszelkie złącza istotne z punktu widzenia pracy silnika są hermetyczne więc woda niczego nie zmienia no chyba, że moto będzie zanurzony po kierownice

ja używam myjki ciśnieniowej bez skutków ubocznych.

odczyt błędów i będzie wiadomo....

Mariusz,
przecież wiem to doskonale. Właśnie dlatego zastanawia mnie takie od czapy zapalenie się tego check engine. Moto myję delikatnie szlauchem ogrodowym na minimalnym ciśnieniu i nie leję bez opamiętania po silniku - a gdyby nawet, to przecież podczas szybkiej jazdy w deszczu moto dostaje dużo więcej wody. Dlatego denerwują mnie takie odpowiedzi na konkretne pytanie w stylu "mniej myć , więcej jeździć" - wystarczy że żona mnie poucza, nie potrzebuję, żeby robili to Koledzy z forum
Co ciekawe ten check engine nie wykasował się po zdjęciu klemy na kilka minut. Zazwyczaj w samochodach hondy takie coś pomagało - ale jak widać, motocykl to nie samochód. Check zgasł sam po ok 200 km. Temat interesuje mnie o tyle, że równie dobrze ten check może zaświecić się gdzieś w czarnej du...ie i wolałby wtedy wiedzieć, jak sobie radzić w sytuacji gdy nie ma serwisu.
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem