Wątek: Wtrysk w Afryce
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.11.2011, 00:17   #22
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shinigami Zobacz post
Owym "szwagrem" jestem ja. Nie zima tylko finezyjne myślenie. Jeśli ludzie są w stanie wsadzić wtrysk do starego GPZ900 i tego typu maszyn to silnik afryki wspólny dla innych maszyn w tym trampka AD 2008 nie powinien być grubym problemem.
Ba, powiem więcej. Silnik mojego motocykla konstrukcyjnie ma 26lat a śmiga na EFI.

Moja koncepcja opiera się na układzie wtryskowym trampka 700 2008, komputerze ECU Hondy PGM-FI które jeśli dobrze kojarzę daje się programować ew. mega/microsquirt (w pytę drogi). Czujniku podciśnienia MAP jeśli nie z trampka to z innego moto, sondzie lambda z motocykla o podobnej pojemności (chyba podgrzewana będzie lepsza), czujniku temperatury dolotu ze względu na małą ilość miejsca do zamocowania przepływomierza.
Czujnik położenia wału który już jest w Afryce powinien wystarczyć, problemem może być nauczenie ECU jego sygnału.
Sam ECU to też problem, nie wiem czy każdy PGM-FI jest taki sam. Tu pytanie do ludzi znających Hondę, czy te jednostki są do siebie podobne między modelami ?
Pompa paliwa. Może się skończyć na tym, że bez regulatora ciśnienia wtrysk będzie źle pracował na fabrycznej z @.
Spasowanie układu do głowicy. Problem w zasadzie do obskoczenia ale jednak jest.

Całość teoretycznie bardzo, może się zamknąć w 1500-2000zł zakładając, że trafią się flaki z XL700V, ECU podejdzie z dowolnej Hondy a sonda-map-temp.dolotu nie będą robiły kwiatków.
Map sensor to najmniejszy problem.Sonda nie ma nic wspólnego z pojemnością silnika,czy z grzałką czy bez to już kwestia jaka jest oryginalnie w Trampku.Wybór pomiędzy czujnikiem temp. powietrza zasysanego a przepływomierzem też nie może być dowolny ,musi być to co czego oczekuje sterownik z Trampka.Czujnik położenia jeśli jest indukcyjny w Trampku to może coś się uda wykombinować bo jeśli jest to hallotron to będzie niezła rzeźba.Pompa paliwa z AT nie ma prawa działać w tym układzie.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem