Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.01.2013, 08:23   #53
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,418
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 14 godz 59 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał świra Zobacz post
Czy dobrze czy źle są różne szkoły. Lepiej wyjąć akumulator, podłączyć pod automatyczną ładowarkę i czekać spokojnie do wiosny.Oczywiście można jeszcze napompować opony na maxa, i ładnie wyczyścić motocykl
Tak szkoły są różne i każda ma swoje wytłumaczenia.
Wyjęcie akumulatora jest najbardziej zasadne jeśli motocykl zimuje pod chmurką gdzie jak widać temperatury potrafią spaść sporo poniżej 0*.
Rozładowany akumulator może sobie wtedy np zamarznąć.
Motocykl stojący w temp od 5* już nie jest tak palącym problemem.
Ale na pewno naładowany i przyniesiony do domu akumulator będzie nam wdzięczny gdzie może sobie spokojnie 2-3 miesiące postać.
Automatyczne ładowarki są dla mnie przerostem formy nad treścią i zbędną kombinacją.
To moje prywatne zdanie podparte tym że poprzedni akumulator w Afryce wytrzymał mi 7.5 roku nigdy nie wyjmowany i nie ładowany. Temp w zimie w garażu spadała do ok 3-5* a Afrykę odpalałem raz w miesiącu.
W przypadkach suchej zimy po prostu robiłem przejażdżki i wyjmowanie akumulatora nie miało żadnego sensu.
Co do odpalania to jeśli już stosujemy tę metodę to powinniśmy zagrzać silnik przynajmniej do włączenia wentylatora. Krótsze odpalenia przyniosą więcej szkody niż pożytku.

Nie rozumiem potrzeby pompowania opon na maxa , co masz na myśli ? Czy zamiast 2 atm dasz ze 4 ?
Ciśnienie powinno być zgodne z zaleceniem producenta a nie jakieś teorie spiskowe wprowadzać.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem